| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Włącz się w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa na drogach

Włącz się w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa na drogach

Od 30 maja 2011 rusza kolejna edycja Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa. Na specjalnej stronie www można zadeklarować bezpieczną jazdę i przyczynić się do powodzenia akcji "Weekend bez ofiar".

W 2010 roku idee bezpiecznych zachowań na drodze poparło 60 000 osób. W tym roku ponownie od 30 maja na stronie www.weekendbezofiar.pl można zadeklarować bezpieczną jazdę i włączyć się w ten sposób w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa.

Celem akcji jest zmiana w zachowaniu użytkowników dróg i w konsekwencji zmniejszenie liczby ofiar wypadków. By tak się stało, do Eksperymentu powinno przyłączyć się jak najwięcej osób, które stosować będą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Akcji towarzyszy kampania informacyjno-edukacyjna zakrojona na szeroką skalę.

Zobacz też: Czy dzięki obowiązkowi jazdy na światłach przez cały rok Polskie drogi są bezpieczniejsze? Pełna analiza eksperta ITS

W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa przez cały czerwiec w różnych miastach Polski odbywać będą się pikniki edukacyjne. Organizatorzy przygotowali m.in. symulacje wypadków, pokazy akcji ratowniczych, ćwiczenia z obrony cywilnej, konkursy dla najmłodszych. Śmiałkowie będą mogli spróbować przejść próbę dachowania.

Wielki finał akcji to „Weekend bez Ofiar”, który zaplanowano na 24-26 czerwca, a więc w pierwszy weekend wakacji, gdy na polskie drogi wyjadą tysiące spieszących się na urlop Polaków. 25 i 26 czerwca odbędzie się również wielki piknik rodzinny w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.

Jak mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, „Weekend bez Ofiar” to pewna wizja, do osiągnięcia której mają dążyć wszyscy, którzy poruszają się po polskich drogach. GDDKiA koncentruje swoje działania na poprawie infrastruktury, ale również na promowaniu właściwych zachowań wśród kierowców. Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa wspierają największe polskie media oraz instytucje publiczne.

Zobacz też: Koniec bezkarności rowerzystów na ulicach

Bezpieczne podróżowanie w wakacje ułatwić ma również specjalna usługa SMS Info. Od 1 czerwca uruchomiony został numer 71551, pod który abonenci wszystkich sieci mogą zgłaszać chęć otrzymywania informacji o sytuacji drogowej w wybranych województwach (koszt usługi to 1 zł + VAT). W odpowiedzi otrzymają informacje o stałych utrudnieniach w ruchu na drogach krajowych, a w dniach 24-26 czerwca będą informowani o pogodzie, korkach i objazdach.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK