| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Saab odbija się od dna... znowu

Saab odbija się od dna... znowu

Spyker Cars N.V. i Saab Automobile AB podpisały porozumienie z Hawtai Motor Group Company Limited. Zabezpiecza to przyszłość finansową Saaba, tylko na jak długo?

Gwarantuje ono średnioterminowe środki finansowe oraz objęcie akcji o łącznej wartości 150 mln euro. Zawiera się w nim również sojusz strategiczny, który określa zakres  produkcji, wymiany technologi i logistycznezorganizowanie dystrybucji w Chinach, bo wejscie na ten właśnie rynekmotoryzacyjny jest celem Saaba. 

120 mln euro to wartość 24,6 mln akcji, jakie przejmie Spyker od Hawtai. Jednocześniesporządzona zostanie umowa, stanowiąca o pożyczce zamiennej na akcje wartości30 mln euro. Pożyczka jest udzielona na 6 miesięcy, a jej oprocentowanie wskali roku to 7%. Cena jednej akcji to 4,88 euro.

Zobacz też: Saab 900 II generacji 

Na korzyść Saaba jest ustanowiona możliwość uzgodnieniatreści podpisywanych dokumentów. Wszystkie ustalenia muszą być zgodne z określonymiwarunkami, wymagają również uzyskania zgody od konkretnych instytucji, czyli EuropejskiegoBanku Inwestycyjnego, Szwedzkiej Agencji Długu Publicznego oraz chińskichagencji rządowych. 

Zobacz też: Silniki BMW trafią do Saaba? 

Przewodniczący rady nadzorczej Saab Automobile, Victor Muller,ma nadzieję na konsekwentną realizację planów firmy, zaistnienie na rynkuchińskim i budowanie produktywnej relacji z potężnym chińskim przedsiębiorstwem Hawtai. WiceprezesHawtai, Richard Zhang, również cieszy sięze współpracy ze szwedzkim koncernem, widząc w niej świetlaną przyszłość zarównodla Saab Automobile, jak i dla własnej firmy motoryzacyjnej. Hawtai Motor GroupCompany Limited, z siedzibą w Pekinie, planuje zwiększyć swoją zdolnośćprodukcyjną do 1 miliona pojazdów, 1 miliona automatycznych skrzyni biegów oraz 1miliona silników.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »