| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Szybki leasing samochodu - nowa usługa na polskim rynku

Szybki leasing samochodu - nowa usługa na polskim rynku

Dzięki nowej, przyspieszonej usłudze finansowania samochodu osobowego klienci będą mogli go nabyć w leasingu w równie krótkim czasie jak wtedy gdyby kupowali go za gotówkę. Nowa usługa realizowana jest przez Raiffeisen Leasing.

Sposób na szybki leasing samochodu

Raiffeisen Leasing wprowadza na rynek nową, błyskawiczną procedurę finansowania samochodu osobowego - Fast Auto. Jest to propozycja skierowana do klientów, którym zależy na załatwieniu wszelkich formalności w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu wyleasingowanie samochodu trwa mniej więcej tyle, ile zakup za gotówkę.

Oferta Fast Auto, nowa propozycja Raiffeisen Leasing, umożliwia sfinansowanie samochodu osobowego zarówno w formie leasingu, jak i pożyczki. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich przedsiębiorców – także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest w większości w ciągu 24 godzin od złożenia kompletu dokumentów wymaganych do decyzji.

Zobacz też: Czy przy sprzedaży samochodu można odzyskać VAT nieodliczony przy jego wykupie z leasingu

W Fast Auto klient może w łatwy i prosty sposób sfinansować nowy samochód osobowy o wartości netto do 280 tys. PLN lub używany do wartości netto 120 tys. PLN. Wkład własny nie jest wymagany, a od stałych klientów nie jest wymagane również zabezpieczenie w postaci weksla. Dokumenty do zawarcia umowy to niezbędne minimum – wniosek klienta i faktura proforma. Nie ma konieczności przedstawiania formularza PIT ani sprawozdań finansowych.

Podstawową zaletą Fast Auto jest błyskawiczna obsługa procesu zakupu i finansowania samochodu. Dzięki szybkiej transakcji przedsiębiorcy mogą nabyć samochód niemal tak szybko, jak w przypadku zakupu za gotówkę, dodatkowo czerpiąc korzyści podatkowe płynące z leasingu. Oferta poszerzona jest także o atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, które doradcy pomagają dopasować do potrzeb klienta.

Nowy produkt wpisuje się w kierunek rozwoju obrany przez Raiffeisen Leasing. Firma stawia na szybkie i uproszczone procesy, łatwy dostęp do źródeł finansowania i szybkie decyzje kredytowe. Z uproszczonych procedur można już skorzystać w przypadku finansowania maszyn i urządzeń oraz sprzętu IT. Eksperci jednak uważają, że szybkość ma największe znaczenie właśnie w przypadku zakupu samochodów osobowych dla firmy.

Jeżeli przedsiębiorcy decydują się na zakup pojazdu, oczekują od nas ograniczania formalności i szybkiej decyzji o przyznaniu finansowania – mówi Justyna Judasz, Kierownik Zespołu Rozwoju Produktów w Raiffeisen Leasing. – Duża konkurencja na rynku leasingu powoduje, że firmy leasingowe tworzą oferty w oparciu o potrzeby konkretnych grup klientów. Szybkość wyleasingowania sprzętu i ograniczenie biurokracji są w chwili obecnej jednymi z głównych czynników wpływających na decyzje klienta o wyborze partnera finansowego – dodaje ekspert.

Źródło: Raiffeisen Leasing

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK