REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejny debiut Opla

Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Opel

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Opel Astra Sports Tourer wjedzie do polskich salonów sprzedaży wiosną 2016 r. jednak już dziś można składać zamówienia na nowe kompaktowe kombi. Jakie są najważniejsze cechy nowości Opla?

REKLAMA

Krótko po pojawieniu się wersji 5‑drzwiowej w salonach dealerskich rozpoczyna się też przyjmowanie zamówień na nowego Opla Astrę Sports Tourer. Samochód będzie dostępny u polskich dealerów już wiosną 2016 roku. Kolejnym debiutantem jest nowy flagowy silnik wysokoprężny, oferowany obecnie tylko w modelu Astra. Silnik 1.6 BiTurbo CDTI o mocy 118 kW/160 KM rozwija maksymalny moment obrotowy 350 Nm, dostępny od 1500 obr./min. Nowa Astra Sports Tourer z takim silnikiem oraz sześciobiegową przekładnią i systemem Start/Stop zużywa zaledwie 4,2 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym (CO2: 110–107 g/km).

REKLAMA

„Nowa Astra Sports Tourer to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej i potencjalny flotowy przebój. Zarówno w odmianie 5‑drzwiowej, jak i w wersji kombi Sports Tourer zastosowano liczne rozwiązania znane z wyższych segmentów, oferowane jako wyposażenie standardowe lub dodatkowe. Dealerzy przyjmują już zamówienia na obie wersje nadwoziowe. Każda z nich jest dostępna w atrakcyjnej cenie.” — powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Zobacz też: Test Opel Astra Sports Tourer 1.4 Turbo 140 KM LPGTEC

Nowa Astra Sports Tourer - cena bazowa

Nową Astra Sports Tourer w wersji Essentia z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM można zamawiać w atrakcyjnej cenie od 63 800 zł. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe –  manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

REKLAMA

Nowa Astra to połączenie efektywności z elegancją, a dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ustanawia ona nowe standardy w segmencie samochodów kompaktowych. Obie wersje — 5‑drzwiowy hatchback i kombi Sports Tourer — są do 200 kilogramów lżejsze od modelu poprzedniej generacji i oferują więcej miejsca dla pasażerów, zwłaszcza z tyłu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa osób podróżujących Astrą mają wpływ liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę, znane z wyższych segmentów. Wśród nich należy wymienić osobistego opiekuna kierowcy – system Opel OnStar, ultranowoczesne systemy multimedialne IntelliLink kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto (informacja o dostępności zostanie podana w późniejszym terminie) oraz oczywiście przełomowe adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które umożliwiają jazdę przy stale włączonych światłach drogowych bez oślepiania innych kierowców. Przednia kamera Opel Eye najnowszej generacji jest elementem ważnych systemów bezpieczeństwa, takich jak zoptymalizowane rozpoznawanie znaków drogowych, asystent pasa ruchu aktywnie korygujący tor jazdy oraz system ostrzegania przed najechaniem na tył pojazdu poprzedzającego z automatycznym włączaniem świateł awaryjnych (działający w przedziale od 8 do 60 km/h). Ponadto nowe ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR (Akcji na rzecz zdrowych pleców) zapewniają dodatkowy komfort dzięki unikatowemu połączeniu takich funkcji jak regulacja podparcia bocznego, masaż, wentylacja i zapamiętywanie ustawień. Dostępne są również fotele podgrzewane.

Zobacz też: Produkowany w Polsce Opel Astra V trafi do sprzedaży w listopadzie

Najciekawsze rozwiązania w Astrze Sports Tourer: elektrycznie sterowana klapa bagażnika i zupełnie nowy silnik wysokoprężny BiTurbo

Kompaktowe kombi Opla, na które już można składać zamówienia, oferuje te same udogodnienia, co jego 5‑drzwiowy krewniak. Mimo bardziej przestronnego wnętrza wymiary zewnętrzne Astry Sports Tourer nie zwiększyły się w porównaniu z poprzednią generacją modelu. Kierowca i pasażerowie mogą podróżować w większym komforcie i mają do dyspozycji bagażnik o pojemności do 1 630 litrów. Wnętrze jest również bardzo funkcjonalne, między innymi dzięki możliwości złożenia tylnego siedzenia w proporcjach 40/20/40. W utrzymaniu porządku w bagażniku pomagają akcesoria z serii FlexOrganizer, takie jak boczne uchwyty, przegrody z siatki i różne elementy mocujące.

Praktyczną nowością w nowej Astrze Sports Tourer, oferowaną wraz z systemem bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu, jest funkcja otwierania tylnej klapy odpowiednim ruchem stopy pod tylnym zderzakiem. Tylną klapę można również otworzyć lub zamknąć w sposób tradycyjny, czyli przełącznikiem w kabinie po stronie kierowcy, przyciskiem w bagażniku lub pilotem zdalnego sterowania.

Paleta silników w wersji Sports Tourer jest taka sama jak w wersji 5‑drzwiowej, z jedną mocną nowością: silnik 1.6 BiTurbo CDTI o mocy 118 kW/160 KM, rozwijający maksymalny moment obrotowy 350 Nm już od 1 500 obr./min. Pod względem mocy i osiągów silnik dorównuje jednostkom dwulitrowym. W Astrze Sports Tourer umożliwia on zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu w 8,1 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 218 km/h. Imponujące osiągi czterocylindrowej jednostki z układem common rail to zasługa sekwencyjnego dwustopniowego turbodoładowania oraz dwóch chłodnic międzystopniowych. W całości aluminiowy silnik wysokoprężny 1.6, w połączeniu z sześciobiegową przekładnią i systemem Start/Stop, zużywa zaledwie 4,2 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym (CO2: 110–107g/km). Oznacza to, że Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo CDTI jest jednym z najbardziej oszczędnych pojazdów w klasie kompaktowej.

Zobacz też: Opel rusza z produckja Astry V w Polsce

Nowa Astra Sports Tourer 2015 - gama silnikowa

Moc zupełnie nowych silników benzynowych i wysokoprężnych przeznaczonych do nowej Astry Sports Tourer waha się od 70 kW/95 KM do 147 kW/200 KM. Wykonany w całości z aluminium silnik benzynowy 1.4 o mocy 74 kW/100 KM będzie montowany w wersji podstawowej Astry Sports Tourer. Kolejnym wariantem jest trzycylindrowy silnik 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 77 kW/105 KM. Zupełnie nowa jednostka 1.4 ECOTEC Direct Injection Turbo występuje natomiast w wersjach o mocy 92 kW/125 KM lub 110 kW/150 KM i rozwija maksymalny moment obrotowy do 245 Nm. W zależności od mocy zużycie paliwa udało się ograniczyć do 5,3 l/100 km (emisja CO2: 122–119 g/km).

Silnik benzynowy 1.6 ECOTEC Direct Injection Turbo to najmocniejsza jednostka w Astrze Sports Tourer. Turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa rozwija moc 147 kW/200 KM i imponujące 300 Nm momentu obrotowego (z funkcją overboost), co pozwala przyspieszać od 80 do 120 km/h na piątym biegu w 7,2 sekundy. Prędkość maksymalna Astry kombi z tym silnikiem wynosi 235 km/h. Zużycie paliwa oraz emisja CO2 utrzymują się na relatywnie niskim poziomie i wynoszą odpowiednio 6,1 l/100 km oraz 142–139 g/km.

Oprócz silnika 1.6 BiTurbo CDTI oferta diesli w nowej Astrze obejmuje także silnik 1.6 CDTI z jednostopniową turbiną, dostępny w trzech wariantach różniących się mocą (od 70 kW/95 KM do 100 kW/136 KM) i rozwijający 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Obecnie mistrzynią efektywności wśród wersji nowej Astry Sports Tourer jest samochód z silnikiem o mocy 81 kW/110 KM, zużywający zaledwie 3,7 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie od 99 do 96 g/km.

Źródło: Materiały prasowe Opla

Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Opel
Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Opel
Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Opel
Nowa Astra Sports Tourer 2015 - kolejna premiera Opla
Opel
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA