| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Ursus przewiduje w 2016 roku jeszcze większy zysk niż w 2014 roku

Ursus przewiduje w 2016 roku jeszcze większy zysk niż w 2014 roku

Producent ciągników URSUS przewiduje, że w 2016 roku firma osiągnie jeszcze większy zysk niż w 2014 roku, który był dla marki przełomowym. Na czym opierają się założenia producenta?

Rośnie sprzedaż ciągników Ursus na świecie

Ursus liczy, że przychody spółki w przyszłym roku będą wyższe niż w roku 2014. Liczba nowo zarejestrowanych ciągników w kraju na koniec bieżącego roku może wynieść ok. 400 sztuk, a w kolejnym roku dwa razy więcej - poinformował dziennikarzy Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Prezes poinformował podczas konferencji, że przychody spółki na rynku krajowym w przyszłym roku mogą wynieść 300 mln zł. Jak szacuje, przychody ogółem powinny być wyższe niż te z 2014 roku.

"Ursus ma podpisane obecnie kontrakty zagraniczne na wartość 85 mln dolarów, co oznacza, że w 2016 roku będziemy mieli wyższe przychody niż w roku 2014" - powiedział dziennikarzom Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

"Mówimy też o przychodach z rynku krajowego, gdzie mamy nową perspektywę unijną, jesteśmy po wyborach. Oczywiście jakiś przejściowy etap +flauty+ nastąpi, ale liczymy, że druga połowa roku przyniesie wzmożoną sprzedaż na rynku krajowym" - dodał.

W 2014 r. grupa Ursus wypracowała 13,8 mln zł zysku netto wobec 22,4 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wzrosły w 2014 r. do 236,2 mln zł ze 168 mln zł rok wcześniej. W pierwszej połowie 2015 roku Ursus zwiększył przychody do 175 mln zł z 66,8 mln zł rok wcześniej, a zysk netto wzrósł do 6,8 mln zł z 0,2 mln zł w takim samym okresie 2014 roku.

"W przyszłym tygodniu bierzemy udział w największej na świecie wystawie w Hannoverze, gdzie liczymy na nawiązanie nowych kontaktów, które pomogą nam rozwinąć skrzydła na nowych rynkach, niekoniecznie na bazie kredytów międzyrządowych, ale na zasadach normalnego handlu" - powiedział Zarajczyk.

Spółka szacuje, że liczba nowo zarejestrowanych ciągników na koniec 2015 roku może wynieść 400 sztuk.

"Z kolei, jeśli chodzi o kolejny rok, to wszystko zależy od dynamiki dystrybucji dopłat unijnych. Jeśli pojawią się one w pierwszym lub drugim kwartale, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podwoić na rynku krajowym ten wynik. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć wynik z 2012 roku, czyli około 700 sztuk" - powiedział prezes.

Na początku października walne zgromadzenie Ursusa podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji prywatnej 4,1 mln akcji serii P bez prawa poboru. Cena emisyjna akcji serii P, Q i R została ustalona na 2,50 zł.

Podano wówczas, że kapitał pozyskany z emisji akcji ma pozwolić spółce na rozwój oraz inwestycje w opracowywanie nowych wyrobów, a także na zmianę struktury zobowiązań. Nowo pozyskany kapitał będzie stanowił również dodatkowe źródło finansowania realizacji bieżących i przyszłych kontraktów zagranicznych.

Prezes poinformował na poniedziałkowej konferencji, że środki z emisji w kwocie około 22 mln zł zostaną przeznaczone głównie na ekspansję na rynkach zagranicznych oraz na rozwój działalności związanej z autobusami elektrycznymi.

Źródło: materiały prasowe PAP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »