| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Eksport polskiej branży motoryzacyjnej w 2015 r. osiągnie rekordową wartość?

Eksport polskiej branży motoryzacyjnej w 2015 r. osiągnie rekordową wartość?

Według przewidywań ekspertów, eksport polskiej branży motoryzacyjnej, może w roku 2015 osiągnąć rekordową wartość ponad 20 mld euro.

Eksport branży motoryzacyjnej w 2015 roku może przekroczyć 20 mld euro - oszacował w raporcie AutomotiveSuppliers.pl. "Bieżący rok rozpoczął się bardzo pozytywnie - w styczniu nastąpił ponad 12-procentowy wzrost. Wzrost dotyczył nie tylko trzech głównych grup (części i akcesoria, samochody osobowe i towarowo-osobowe, silniki wysokoprężne) ale m.in. autobusów czy samochodów ciężarowych, w sumie „na plus” było 8. z 10. analizowanych grup produktów motoryzacyjnych. Dobre wyniki sektora motoryzacyjnego w kolejnych miesiącach I kwartału br. (wzrost produkcji samochodów m.in. w Niemczech i Czechach, wyższa liczba rejestrowanych aut w krajach Wspólnoty) są dobrym prognostykiem dla producentów z tej branży" - napisano w raporcie.

Zobacz też: 250 nowych miejsc pracy w polskiej fabryce felg samochodowych

"AutomotiveSuppliers.pl wstępnie prognozuje, że w 2015 roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski może przekroczyć po raz pierwszy w historii poziom 20 mld euro" - dodano. (PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kisielewska

Starszy Konsultant w KDCP. Prawnik i Doradca podatkowy. Do 2015 r. senior konsultant w Ernst & Young, wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową Infosys BPO i w Departamencie VAT Ministerstwa Finansów. Jej specjalizacja obejmuje podatkowe i prawne aspekty obrotu towarowego, przede wszystkim w zakresie VAT, cła oraz regulacji dot. biokomponentów i biopaliw ciekłych. Audytor kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, m.in. w zakresie spełnienia kryteriów VAT – w tym należytej staranności, wymogów celnych, AEO i wymogów dot. wytwarzania i obrotu biokomponentami i biopaliwami ciekłymi. Przeprowadziła kilkanaście szkoleń z zakresu VAT i cła. Autorka opracowań w czasopismach branżowych na temat VAT, cła i obrotu towarowego. Uczestnik międzynarodowych konferencji i szkoleń w zakresie VAT i cła. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wyróżniona nagrodą Prof. Kodrębskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK