| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Bezdotykowe karty paliwowe z chipem

Bezdotykowe karty paliwowe z chipem

Jeden z dystrybutorów paliw wprowadził do oferty skierowanej do firm zajmujących się transportem, bezdotykowe karty z chipem. Maja m.in. zwiększyć bezpieczeństwo tankowania.

Bezdotykowe karty paliwowe

International Diesel Services (IDS) jako pierwszy dystrybutor paliw wprowadza bezdotykowe karty paliwowe z chipem dla swoich Klientów w sektorze transportu. Nowe bezdotykowe karty paliwowe zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli podczas płacenia za tankowanie.

Nowa karta paliwowa IDS jest bezdotykową kartą wyposażoną w chip RFID oraz osobisty kod PIN. Nie musi ona być przepuszczana przez terminal płatniczy, dzięki czemu będzie można zagwarantować Klientom bezpieczeństwo i szybkość transakcji na najwyższym poziomie. Dzięki tej karcie IDS umacnia swoją pozycję na rynku jako dostawca najbezpieczniejszych rozwiązań paliwowych dla sektora profesjonalnego.

IDS dysponuje już bezpiecznymi stacjami paliwowymi z centralnym systemem autoryzacji online przy każdej transakcji, zespołem bezpieczeństwa, który codziennie monitoruje wszystkie transakcje oraz całodobowym Działem Obsługi Klienta, który może np. zablokować kartę kierowcy w przypadku kradzieży. Ponadto Klienci IDS, mogą zarządzać swoją kartą poprzez stronę internetową i np. zablokować ją lub ustawiać maksymalne ilości tankowanego paliwa.

Bezdotykowe karty wyposażone są w najnowocześniejsze chipy RFID, dzięki którym karty IDS stanowią rozwiązanie najwyższej klasy w sektorze transportowym. Bezdotykowa karta chip zostaje odczytana po zbliżeniu jej do terminala płatniczego, po czym wprowadza się kod PIN, a transakcja jest centralnie autoryzowana. Karty zostały wyprodukowane zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa.

Zobacz też: Test Skoda Fabia 1.2 TSI/105 KM

W przyszłości karty dotykowe będą współpracowały z kartą kierowcy

Wprowadzenie nowych bezdotykowych kart paliwowych jest już dużym krokiem naprzód w zakresie bezpieczeństwa transakcji, ale IDS ma w planach kolejne innowacje, jak np. system 2 bezdotykowych kart. Ten system współpracuje z kartą ciężarówki i kartą kierowcy: pierwsza karta musi znajdować się w pojeździe. Druga karta stanowić będzie kartę płatniczą, przypisaną do konkretnego kierowcy, który jako jedyny będzie mieć dostęp do kodu PIN. Paliwo zostanie wydane dopiero, gdy obie karty będą zarejestrowane w centrali w tej samej lokalizacji i gdy kierowca wprowadzi poprawny kod PIN.

Zobacz też: Test Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Q2 170 KM

„Dla IDS bezpieczeństwo i kontrola są najważniejsze. Dlatego też posiadamy system monitoringu, centralny system autoryzacji transakcji online oraz zespół bezpieczeństwa, którego zadaniem jest wykrywanie i badanie podejrzanych transakcji. Wprowadzenie nowych kart paliwowych jest kolejnym krokiem w dążeniu do najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jak najbardziej rozbudowanego systemu kontroli,” mówi Pieter Declerck, Dyrektor Generalny IDS. „W przeciętnej firmie transportowej koszty zużycia paliwa stanowią 35% wszystkich kosztów. Poprzez tę innowację na skalę europejską oferujemy przedsiębiorstwom transportowym rozwiązanie, dzięki któremu będą one mogły radzić sobie z ryzykiem na poziomie krajowym i międzynarodowym.”

Źródło: International Diesel Service

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK