| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > UPS znów inwestuje w Polsce

UPS znów inwestuje w Polsce

UPS zainwestuje w Strykowie i w Łodzi łącznie ok. 25 mln. dolarów i stworzy 300 nowych miejsc pracy.

UPS planuje dwie inwestycje w Polsce. Pierwsza z nich dotyczy rozpoczęcia budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie. Budowa nowego centrum,  która rozpocznie się we wrześniu, to największy tego typu projekt firmy w Polsce. Drugą inwestycją będzie otwarcie w Łodzi drugiego na terenie Polski centrum obsługi procesów biznesowych (Global Business Services). Otwarcie obu obiektów planowane jest w pierwszej połowie 2015 roku,  a zatrudnienie znajdzie w nich docelowo łącznie ponad 300 osób.

„W tym roku Polska świętuje 25 lat wolności gospodarczej. Ten fakt wiele dla nas znaczy i cieszymy się, że możemy przyczynić się do dalszego rozwoju kraju realizując te dwie inwestycje”. – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. „Centralna lokalizacja nowego centrum przeładunkowego w Strykowie zapewni realizację jeszcze sprawniejszych i szybszych usług dla naszych klientów. Z kolei stworzenie nowego centrum GBS w Łodzi pozwoli nam na zwiększenie efektywności administracyjnej naszych działań w Europie i zaoferowanie nowych miejsc pracy polskiemu społeczeństwu”.

Zobacz też: Opłata z tytułu używania auta jako koszt uzyskania przychodu

Inwestycja UPS w Strykowie

Nowy obiekt w Strykowie będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę. 

Stryków pod Łodzią, został wybrany przez UPS ze względu na centralne położenie w Polsce oraz bliskość do wielu krajowych centrów biznesowych. Co więcej, miejsce to oferuje doskonałą infrastrukturę transportową, co pozwoli na dalsze udoskonalenie siatki połączeń UPS.

Zobacz też: Wynająć samochód, czy kupić na własność?

Centra obsługi procesów biznesowych UPS

Centra obsługi procesów biznesowych (GBS) UPS mają usprawnić realizację międzynarodowych usług wspólnych, w tym z zakresu serwisów informacyjnych, obsługi klienta i księgowości. Już w 2006 roku firma UPS otworzyła swoje pierwsze centrum GBS we Wrocławiu, gdzie do chwili obecnej zatrudnienie znalazło aż 600 osób. Tym samym, po uruchomieniu działalności w łódzkim centrum, firma docelowo będzie zatrudniała w tych dwóch lokalizacjach łącznie ponad 900 osób.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelarie Radców Prawnych Cyran Polak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK