| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Dofinansowanie do auta dla niepełnosprawnych

Dofinansowanie do auta dla niepełnosprawnych

Peugeot od lat oferuje auta przygotowane dla niepełnosprawnych kierowców. Teraz przygotował również specjalną stroną internetową, dzięki której osoby niepełnosprawne dowiedzą się wszystkiego na temat pojazdów dostosowanych do ich potrzeb czy możliwości skorzystania z dofinansowania do zakupu auta.

Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy

Peugeot przygotował specjalną stronę internetową opartą na programie Peugeot bez Barier, który został powołany do życia w 2011 roku, by pomagać osobom z niepełnosprawnością osiągać niezależność w zakresie codziennej mobilności, transportu i podróżowania. W ramach programu osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekunowie mogą na preferencyjnych warunkach kupić samochód oraz zaadaptować go tak, by spełniał ich potrzeby i był w pełni funkcjonalny.

- Nasz program nie kończy się na samochodzie. Zależy nam na popularyzacji idei mobilności dla osób z niepełnosprawnościami i zwiększaniu ich szansy na samodzielność i niezależność. Uruchomiliśmy przyjazną stronę www.peugeotbezbarier.pl.  po to, by informować o możliwościach zakupu samochodu, sposobach dofinansowania czy możliwych adaptacjach, ale również po to, by dzielić się wiedzą nt. bieżących tematów związanych z motoryzacją bez barier - mówi Dorota Kozłowska z Peugeot Polska, koordynatorka programu Peugeot bez Barier.

Zobacz też: Prawo jazdy dla niepełnosprawnych

Strona internetowa dostosowana dla niepełnosprawnych

Na stronie będzie można znaleźć adresy dealerów, których infrastruktura przystosowana jest do potrzeb osób z dysfunkcjami, ale też na bieżąco aktualizowane istotne informacje, a także szczegóły dodatkowych aktywności podejmowanych w ramach projektu. Jedną z nich jest zbiórka pieniędzy na adaptację samochodu dla Mateusza Puszkarskiego, byłego panczenisty, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, który uległ wypadkowi i porusza się na wózku.

Strona peugeotbezbarier.pl została specjalnie skonstruowana na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami dzięki czemu architektura serwisu pozwala łatwo i intuicyjnie przeglądać informacje. Przedsięwzięcie wspiera Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa oraz Fundacja Integracja, które są partnerami programu Peugeot bez Barier.

 - Dzisiaj, latem 2014 roku możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że powstał w Polsce pierwszy, kompleksowy program, który wyznacza nowe, europejskie standardy postrzegania potrzeb motoryzacyjnych środowiska niepełnosprawnych kierowców i pasażerów. Ten program nazywa się: „Peugeot bez barier” i powstał w środowisku  francuskiego koncernu samochodowego Peugeot Polska. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które śmiało możemy nazwać „programem”- mówi Krzysztof Marciniak, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa.

Twórcy udostępnionej właśnie strony programu mają ambicję proponowania wszelkich treści związanych z tematyką osób z niepełnosprawnościami ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb związanych z mobilnością na co dzień.

Źródło: materiały prasowe Peugeot

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK