| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Drogie paliwo będzie jeszcze droższe

Drogie paliwo będzie jeszcze droższe

W ostatnich tygodniach ceny paliwa poszybowały wysoko w górę. To jednak nie koniec podwyżek. Dane z ostatniego tygodnia przedstawiają tendencję zwyżkową, paliwo podrożało średnio o 5 groszy na litrze.

Olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95 na przestrzeni minionego tygodnia podrożały o 5 groszy na litrze. Według firmy analitycznej e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach wzrosły do poziomu 5,29 zł/l za 95 oraz do 5,08 zł/l za ropę. 6-groszowa podwyżka dotknęła benzynę bezołowiową 98: kosztuje ona już średnio 5,54 zł/l.

Zobacz też: Policjanci będą jeździli Mercedesami

Najwyższe ceny paliwa dieslowskiego są obecnie w regionach popularnych turystycznie: Pomorze Zachodnie, Warmia i Mazury (odpowiednio 5,14 i 5,12 zł/l). Najtaniej można je kupić na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce (5,04 zł/l). Benzyna najtaniej sprzedawana jest w województwach lubelskim i dolnośląskim (5,25 zł/l). Najwięcej trzeba zapłacić w województwach świętokrzyskim (5,34 zł/l), podlaskim i zachodniopomorskim (5,32 zł/l).

Wśród stolic wojewódzkich najwyższe ceny odnotowano w Gorzowie Wielkopolskim: 5,38 zł/l za benzynę Pb95 i 5,18 zł/l za olej napędowy. Za 5,04 zł/l można zatankować diesla w Gdańsku, Opolu i Wrocławiu. Najtańsza benzyna wśród polskich stolic wojewódzkich pojawiła się w Lublinie: kosztuje tam średnio 5,22 zł/l.

Zobacz też: Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Ceny gazu (LPG) nie uległy zmianie. Jego średnia cena wynosi obecnie 2,48 zł/l, więcej natomiast kosztuje w regionach wakacyjnych: 2,60 zł/l.

źródło: Samar

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Według firmy analitycznej e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach wzrosły do poziomu 5,29 zł/l za 95 oraz do 5,08 zł/l za ropę fot. moto.wieszjak.pl
Według firmy analitycznej e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach wzrosły do poziomu 5,29 zł/l za 95 oraz do 5,08 zł/l za ropę fot. moto.wieszjak.pl

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »