| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Rekord sprzedaży TATA Motors

Rekord sprzedaży TATA Motors

Pojazdy TATA są sprzedawane w Polsce od września 2008 roku. Obecnie sieć dealerska liczy 32 autoryzowane obiekty. Druga połowa 2010 roku okazała się dla firmy momentem przełomowym.

Na początku obecności pojazdów TATA na polskim rynku zainteresowanie klientów nie przekładało się na wyniki sprzedaży ze względu na nieznajomość marki. W ciągu czterech ostatnich miesięcy 2008 roku sprzedano 168 samochodów TATA. Sieć dealerska liczyła wtedy 11 autoryzowanych punktów. W 2009 roku sprzedano 1191 pojazdów, a sieć dealerska rozrosła się do 22 obiektów.

Przełomowym momentem dla TATA Motors w Polsce okazała się druga połowa 2010. Marubeni Motors Polska rozbudowała sieć dealerską, która liczy obecnie 32 autoryzowane punkty. Następnie we wrześniu na rynek trafił nowy model TATA Indica Vista, a w październiku rozpoczęła się wyprzedaż wszystkich modeli z rocznika 2010. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma osiągnęła rekordowe wyniki sprzedaży: w październiku sprzedano łącznie 236 aut, a w listopadzie 314.

Zobacz również: Kia Sportage i Optima wyróżnione za design

Łączna sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych marki TATA w listopadzie 2010 roku osiągnęła 54 622 sztuki, a łączna sprzedaż spółki w tym roku wyniosła 499 492 sztuk, co stanowi ponad 31% wzrost w porównaniu do 381 003 pojazdów sprzedanych w roku 2009.

Zobacz również: Niezamarzające szyby samochodowe

Źródło: samar

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Dąbrowska-Ospital

Joanna Dąbrowska-Ospital Partner zarządzający w Euskapol, doradca personalny i zawodowy Doradca personalny: pracuję z klientem indywidualnym i z zespołami, koncentrując się na badaniu ich potencjału, a także ich dopasowania do danego stanowiska czy danego projektu. Łowca talentów. Doradca zawodowy: wspieram ludzi w odkrywaniu ich powołania i potencjału zawodowego. Pomaga mi w tym doświadczenie biznesowe (znajomość wielu branż oraz różnych kultur prowadzenia biznesu). Wychodzę z założenia, że biznes to ludzie. Pragnę wspierać ludzi w ich samopoznaniu, odkrywaniu własnego potencjału i predyspozycji, wierząc, że to pozwoli im na lepsze życie w zgodzie ze sobą, jednocześnie korzystnie wpłynie na ich pracę zawodową, a więc również na sukces firmy, w której pracują. Zrealizowane projekty Projekty badania efektywności zespołowej w firmach międzynarodowych. Wspieranie menedżerów HR w podejmowaniu decyzji rekrutacyjnych z zastosowaniem metody i narzędzi PerformanSe. Porady indywidualne, tworzenie ścieżek kariery i badanie potrzeb szkoleniowych dla pracowników średniego szczebla oraz osób poszukujących pracy. Przeprowadzenie bilansów kompetencji dla sportowców Polskiej Kadry Olimpijskiej. 2002-2010 – doradztwo biznesowe dla firm z Francji i Hiszpanii, poszukujących partnerów w Europie Centralnej i Wschodniej Wykształcenie Studia podyplomowe „Inżynieria szkoleń” – uniwersytet Lille 3 Certyfikowany trener metody PerformanSe Autorska metoda prowadzenia bilansów kompetencji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK