REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porsche wprowadza nową 718-tkę w wersji Boxster!

Porsche 718 Boxster
Porsche 718 Boxster
porsche

REKLAMA

REKLAMA

Porsche odświeżyło swoja gamę modelową. Niemiecki producent wprowadził do oferty nowy model 718 Boxster, który zastąpi dotychczasowego Boxstera.

20 lat po premierze pierwszej generacji Porsche Boxster producent z Zuffenhausen restrukturyzuje swoją ofertę roadsterów z silnikiem umieszczonym centralnie. Ich nowe wcielenie nosi oznaczenia 718 Boxster oraz 718 Boxster S. Dwuosobowe kabriolety są teraz mocniejsze, a jednocześnie bardziej oszczędne. To hołd, jaki składają sportowemu Porsche 718 z 4-cylindrowymi jednostkami umieszczonymi centralnie, które w latach 60. odniosło szereg sukcesów na torach wyścigowych.

REKLAMA

Sercem najnowszej serii modelowej jest nowo opracowany, 4-cylindrowy silnik typu bokser z turbodoładowaniem. Porsche 718 Boxster dysponuje 2-litrową jednostką o mocy 220 kW (300 KM), a 718 Boxster S – 2,5-litrową, o mocy 257 kW (350 KM). Ta druga wyróżnia się turbosprężarką o zmiennej geometrii łopatek.

Zobacz też: Porsche 911 Turbo i 911 Turbo S modele na 2016 r.

Względem poprzedniego Boxstera imponuje zarówno przyrost mocy – w obu modelach wynosi on 26 kW (35 KM), jak i efektywność paliwowa nowych silników. Zużycie paliwa spadło tu nawet o 13%.

Nowe zestrojenie podwozia i mocniejsze hamulce zapewniają pasjonujące, sportowe doznania z jazdy. Kompleksowo zmienił się także design – pomijając pokrywy bagażników, przednią szybą i dach, karoseria została całkowicie przeprojektowana. W kabinie uwagę zwraca nowy panel deski rozdzielczej oraz montowana w standardzie, najnowsza generacja systemu multimedialnego Porsche Communication Management (PCM) z ekranem dotykowym. Na życzenie oferowany jest moduł nawigacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydajne 4-cylindrowe jednostki turbo

REKLAMA

Wraz z premierą nowej linii modelowej 718 Boxster firma Porsche powraca do tradycji budowania sportowych aut z 4-cylindrowymi silnikami typu bokser. Zastosowanie turbodoładowania pozwoliło znacząco podnieść ich moment obrotowy. 2-litrowa jednostka w 718 Boxster osiąga maksymalny moment obrotowy o wartości 380 Nm (+100 Nm), dostępny w szerokim zakresie 1950-4500 obr./min. 2,5-litrowy motor w 718 Boxster S generuje jeszcze wyższą siłę napędową – 420 Nm (+60 Nm) w przedziale 1900-4500 obr./min.

W rezultacie nowe modele 718 Boxster mają jeszcze lepsze osiągi. 718 Boxster – z przekładnią PDK oraz pakietem Sport Chrono – przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 s (o 0,8 s szybciej) i rozwija prędkość maksymalną 275 km/h. 718 Boxster S z takim samym wyposażeniem na sprint do „setki” potrzebuje jedynie 4,2 s (o 0,6 s mniej), a jego prędkość maksymalna wynosi 285 km/h.

Koncepcja turbodoładowania Porsche służy poprawie osiągów przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. W przypadku modelu 718 Boxster 4-cylindrowy silnik połączony z przekładnią PDK na każde 100 km w cyklu NEDC potrzebuje 6,9 l (o 1,0 l/100 km mniej). 2,5-litrowy bokser napędzający roadstera 718 Boxster S ze skrzynią PDK zużywa jedynie 7,3 l/100 km (o 0,9 l/100 km mniej).

Zobacz też: Nowe oznaczenia i silniki turbo w Porsche

Standardowo obie „718” wyposażone są w 6-biegową przekładnię manualną. Na życzenie dostępna jest dwusprzęgłowa przekładnia Porsche Doppelkupplung (PDK), teraz wyposażona w oszczędzające paliwo wirtualne biegi.

Zmiany w wyglądzie

REKLAMA

Linia modelowa 718 od pierwszej chwili przyciąga uwagę – przedni pas nowego roadstera ma znacznie mocniejszą, bardziej męską rzeźbę. Nową koncepcję turbodoładowanego silnika zdradzają znacznie większe wloty powietrza. Całość uzupełnia nowy kształt biksenonowych reflektorów ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED (opcjonalnie, po raz pierwszy, dostępnymi w czteropunktowej formie).

Z boku nowy model można rozpoznać między innymi za sprawą na nowo stylizowanych lusterek i osłon progowych. W drzwiach pojawiły się pozbawione dodatkowej obudowy klamki, a model 718 Boxster S w standardzie otrzymuje nowe, 19-calowe obręcze. Na życzenie można zamówić obręcze o średnicy 20 cali.

Przeprojektowany tył roadsterów wygląda teraz na znacznie szerszy – zwłaszcza dzięki ozdobnemu pasowi ze zintegrowanym napisem Porsche pomiędzy nowymi, LED-owymi lampami. Ich znakiem są czteropunktowe światła hamowania i trójwymiarowy układ diod.

Bardziej sportowe zawieszenie

W dziedzinie dynamiki jazdy nowy roadster wzoruje się na oryginalnym 718. Kompletnie przestrojone podwozie pozwala pokonywać zakręty jeszcze pewniej. Elektromechanicznie wspomagany układ kierowniczy ma o 10% bardziej bezpośrednie przełożenie. Dzięki temu nowe Porsche 718 Boxster jest zwinniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu, zarówno na torze, jak i w codziennej eksploatacji.
 

Porsche Active Suspension Management

Za dopłatą roadstery oferowane są z obniżonym o 10 mm zawieszeniem Porsche Active Suspension Management (PASM). Po raz pierwszy 718 Boxster S dostępny jest też ze sportowym zawieszeniem PASM z prześwitem obniżonym o 20 mm. Aktywne podwozie, również zestrojone na nowo, jeszcze skuteczniej godzi komfort na dalekich trasach ze sportową sztywnością.

Rozbudowany pakiet Sport Chrono dla dynamicznej jazdy

Tak jak w przypadku 911, opcjonalny pakiet Sport Chrono, poza ustawieniami Normal, Sport i Sport Plus, dodatkowo obejmuje teraz program Individual. W modelach z przekładnią PDK pojawił się też przycisk Sport Response, zlokalizowany pośrodku przełącznika trybów jazdy. Podobnie jak w wyścigach, umożliwia on załączenie wyjątkowo spontanicznej charakterystyki silnika i skrzyni.

Zobacz też: Kierowcy Porsche zwyciężyli w Mistrzostwach Świata WEC

Wnętrze z nowym systemem PCM w standardzie

Na kierowcę 718 Boxster czeka typowy kokpit Porsche, wzbogacony jednak o szereg nowości – takich jak nowy panel instrumentów. Kolejnym kluczowym elementem wnętrza nowego roadstera jest jednostka Porsche Communication Management (PCM) z przygotowaniem do podłączenia telefonu komórkowego, interfejsem audio i nagłośnieniem Sound Package Plus o mocy 110 watów. PCM można dostosować do własnych potrzeb i rozbudować o opcjonalne moduły – np. moduł nawigacji z funkcją sterowania głosowego, która ułatwia wprowadzanie parametrów celu. Jego rozszerzenie stanowi moduł Connect Plus zapewniający dostęp do usług internetowych.

W polskich salonach nowe auta sportowe Porsche z silnikiem umieszczonym centralnie zadebiutują 30 kwietnia 2016 roku.

Źródło: materiały prasowe Porsche

Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Porsche 718 Boxster
porsche
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Za 175 niezapłaconych mandatów skonfiskowali mu SUV-a. Choć dalej nim jeździ...

    60-latek z Florencji idzie na rekord. W ostatnich latach dostał 175 mandatów. Opiewają one na kwotę ponad 30 tys. euro. Żadnej z grzywien jednak nie opłacił. Dlatego skonfiskowali mu SUV-a.

    Rowerzyści boją się jeździć po ulicy. Powód? Tym są zachowania kierowców

    Rowerzyści boją się jeździć po ulicy. Czasami jednak nie mają innego wyjścia... Dobra informacja mimo wszystko jest taka, że jazda rowerem w Polsce staje się coraz bezpieczniejsza. Tak przynajmniej twierdzą statystyki.

    Dziś jest statystycznie najbardziej "wypadkowy" dzień tygodnia. To w piątki na drogach ginie nawet 270 osób

    Piątek, piąteczek, piątunio? Ukochany dzień Polaków niestety bezpieczny nie jest. W 2023 r. w każdy piątek miało miejsce średnio 3555 wypadków. W zdarzeniach tych ginęło średnio 268 osób, a 4091 odnosiło obrażenia. Czemu tak się dzieje?

    Mandaty dla kierowców po nowemu. Pojawi się możliwość wznowienia postępowania. Dziś to niemożliwe

    Dziś mandatu karnego praktycznie nie da się uchylić. Po podpisaniu staje się ostateczny. Od lat mówiono o tym, że sytuacja odbiera kierowcom prawo do obrony. MS wreszcie wysłuchało apeli i zapowiada zmiany. Pojawi się możliwość wznawiania postępowania mandatowego.

    REKLAMA

    Ten Opel spala tylko 5 litrów benzyny na 100 km. Ruszają zamówienia na hybrydową Astrę. Ile kosztuje?

    Opel Astra L wykonuje kolejny krok w stronę eko-mobilności. Właśnie stała się hybrydą, a właściwie to lekką hybrydą. Oferuje 136 koni mocy i spalanie wynoszące tylko 5 litrów. Ile kosztuje Astra Hybrid w Polsce?

    Nie tylko na pasach. Tu pieszy ma pierwszeństwo... wszędzie. Niebieski znak zmienia wszystko. Lepiej go poznaj

    Niebieski znak informuje kierowcę o tym, że wjechał właśnie do strefy zamieszkania. A tu reguła jest jedna. To królestwo pieszego. To on ma pierwszeństwo. Choć szczególne zasady ruchu nie ograniczają się tylko do tego wymogu.

    "Rzucimy jeszcze okiem na oponki" Od tych słów często zaczyna się poważny problem kierowców. Mandaty za opony do 3 tys. zł

    Policjant podczas kontroli drogowej może sprawdzić nie tylko dokumenty pojazdu. Równie dobrze może przyjrzeć się oponom. Co to jednak oznacza w praktyce? To ważne pytanie w momencie, w którym rozpoczyna się sezon wymiany opon na letnie.

    Stan techniczny roweru. Za jakie usterki kierowca może dostać mandat w 2024 r.?

    Koła się kręcą, a więc rower jest sprawny? No właśnie nie. Cykliści przed rozpoczęciem sezonu powinni sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przy czym kluczowy jest jeden element. Wyładowana bateria może bowiem kosztować kierującego nawet 3000 zł.

    REKLAMA

    Tracą prawo jazdy za prędkość w mieście, ale nie mają go jak odzyskać przez długie miesiące. Paradoks po wyroku TK

    Kierowca za przekroczenie prędkości w mieście o więcej niż 50 km/h stracił prawo jazdy. Teoretycznie, bo decyzji nie potwierdził starosta. W takim przypadku kierujący trafia w próżnię. Bo prawa jazdy nie ma i nie wiadomo, kto miałby mu oddać dokument. W efekcie zakaz obowiązuje dużo dłużej, niż zakładane w prawie 3 miesiące.

    Oto cennik nowej Dacii Duster III. Za auto trzeba zapłacić co najmniej 79 900 zł. Sprzedaż właśnie ruszyła

    Trzecia generacja Dacii Duster oficjalnie wchodzi do polskiej sieci sprzedaży. Marka wskazała cennik dla roku 2024. Za rumuńskiego SUV-a trzeba zapłacić minimum 79 900 zł. Od tej wartości zestawienie jednak dopiero startuje.

    REKLAMA