| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Nowa Toyota Prius 4 generacji: wydajniejsza i bardziej oszczędna

Nowa Toyota Prius 4 generacji: wydajniejsza i bardziej oszczędna

Według inżynierów z Toyoty nowa Toyota Prius ma mieć jeszcze wydajniejszy i sprawniejszy układ napędowy, zużywać mniej paliwa i posiadać szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających jazdę na co dzień. Co dokładnie ma do zaoferowania nowa hybryda?

Nowy Prius ma także większą liczbę tłoczonych na gorąco elementów wykonanych z wysokowytrzymałej stali (o wytrzymałości 980 MPa i większej) – udział masowy tego materiału wzrósł z 3 do 19%. Bezpieczeństwo zderzeniowe i sztywność lekkiej konstrukcji zostały drobiazgowo przeanalizowane za pomocą opracowanej przez Toyotę zaawansowanej metody badawczej GOA (Global Outstanding Assessment).

Lepszą dynamikę pojazdu uzyskano dzięki usprawnieniu układu sterującego hybrydową jednostką napędową. Optymalne wykorzystanie akumulatora i silnika elektrycznego pozwoliło ograniczyć do minimum opóźnienie po wciśnięciu pedału przyspieszenia.

Nowy Prius wykorzystuje adaptacyjny system wspomagania kierowcy, zapewniający szybszą reakcję samochodu na wydane polecenia. Monitoruje on nieustannie przeciążenia działające na auto, poznając zachowania i nawyki kierowcy. Po włączeniu trybu „Power” hybrydowy zespół napędowy zdecydowanie zwiększa dynamikę jazdy i zmienia charakterystykę pracy układu hamulcowego.

Usprawniono również system hamowania rekuperacyjnego, wyposażając go w nowy hydrauliczny układ wspomagania, pozwalający połączyć płynność i precyzję z naturalnym odczuciem hamowania.

Toyota Prius 4: bezpieczeństwo

Wraz z nowym modelem zadebiutuje unowocześniona wersja pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Jego działanie jest oparte na współpracy kamery i radaru, który wykazuje się większą czułością i zasięgiem w porównaniu z używanym obecnie w wybranych modelach czujnikiem laserowym. Umożliwiło to wprowadzenie dodatkowych funkcji – aktywnego tempomatu i układu zapobiegania zderzeniom z pieszymi.

Prius będzie wyposażony także w dodatkowe systemy wspierające bezpieczną jazdę: system monitorowania martwego pola w lusterkach i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu. Ponadto nowy inteligentny system czujników parkowania pomaga zapobiegać stłuczkom podczas manewrów na parkingu. Jeśli mimo wszystko dojdzie do zderzenia, system zmniejszy jego skutki.

Nowy Prius wyposażony jest w system automatycznego parkowania (SIPA), wykorzystujący zestaw czujników, które identyfikują odpowiednie pod względem wymiarów miejsca do parkowania wraz z otaczającymi je przeszkodami. Wystarczy, by kierowca zatrzymał się obok wolnego miejsca i wcisnął przycisk, aby automat sam wykonał manewr parkowania równoległego. Jest to nowa udoskonalona wersja tego systemu, która lepiej rozpoznaje przeszkody i parkuje samochód jeszcze bardziej precyzyjnie.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Toyota Prius 4 2016
Toyota Prius 4 2016

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK