REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Mercedes-Benz Klasy E Coupe oraz Klasy E Cabrio

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Po prezentacji najnowszej generacji Mercedesa-Benza Klasy E nadeszła pora na przedstawienie mniej formalnych odmian modelu wersjach Coupe i Cabrio.

Mercedes-Benz Klasy E w wersjach Coupe oraz Cabriolet to odmiana, które kupuje się głównie emocjami. Stąd w tym przypadku nie mniej ważny od prestiżu marki, nienagannego wykonania oraz doskonałych właściwości jezdnych jest wygląd. O ile w przypadku limuzyn z segmentu premium wystarczy, gdy projektanci wykażą się powściągliwością o tyle w przypadku mniej formalnych odmian Coupe i Cabrio muszą dobrze zbalansować dawkę elegancji i zadziornej nonszalancji, by całość połączyła się w bryłę ładną, ale nie nudną i na pewno nie zbyt ekstrawagancką.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy Mercedes-Benz E

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany stylizacyjne

Nie trzeba być wprawnym obserwatorem, by spostrzec, że największe zmiany stylizacyjne w stosunku do poprzedniej wersji modelu pojawiło się w przedniej części nadwozia. Najbardziej zauważalnym elementem nowego oblicza Klasy E Coupé i Cabriolet jest przedni pas z zespolonymi lampami, wyposażonymi w światła mijania LED i po raz pierwszy dostępnymi z kompletnym oświetleniem LED-owym (opcja). Charakterystyczny dla Klasy E motyw czterech "oczu" zdradza świetlna oprawa reflektorów. Nowe są również przednie zderzaki z silniej zaakcentowanym przetłoczeniem w kształcie litery "V" oraz duże wloty powietrza. Z kolei tył samochodu jest poszerzony optycznie przez nowe lampy i zderzak.

Tradycyjnie już dla opisywanego modelu Coupe, boczne szyby bez środkowego słupka mogą zostać w pełni opuszczone. Także czteroosobowy Cabriolet ma w pełni opuszczane szyby.

Zobacz też: Mercedes SLS AMG Black Series: prawie jak wyścigowe GT3

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany we wnętrzu

Projektanci wyposażyli nową Klasę E w tablicę przyrządów z dwuczęściowym wykończeniem, dostępnym w wersji wzorowanej na drewnie lub aluminium. Konstruktorzy zastosowali nowy panel instrumentów z trzema zatopionymi w tubach zegarami, ekran na konsoli środkowej oraz analogowy zegar. Konsola środkowa jest pozbawiona dźwigni zmiany biegów, a przeprojektowana kierownica może być wyposażona w selektor Direct Select z łopatkami do zmiany biegów (w połączeniu z automatyczną przekładnią).
Według zapewnień producenta we wnętrzu nowej klasy E Cabriolet jest najniższy w klasie poziom hałasu, a to za sprawą wysokiej jakości izolacji miękkiego dachu.

Zobacz też: Zapowiedź ostrej wersji kompaktowego modelu Kia. Czy będzie można kupić go w Polsce?

W Cabriolecie dostępny jest również za dopłatą system Aircap, którego działanie dostosowane jest do prędkości. Redukuje on zawirowania powietrza we wnętrzu auta, a co za tym idzie - poziom hałasu. Aircap samoczynnie uruchamia się przy prędkościach powyżej 40 km/h, a deflektor na ramie przedniej szyby automatycznie chowa się ponownie poniżej 15 km/h.
Pozycja osłony przeciwwiatrowej pomiędzy tylnymi zagłówkami jest dostosowana do liczby pasażerów samochodu (pasażerowie tylnej kanapy są wykrywani automatycznie, gdy tylko zapną pasy bezpieczeństwa) i uzależniona od wysunięcia deflektora na ramie przedniej szyby.
Opcjonalnie dostępny jest również system podgrzewania okolic karku Airscarf - "powietrzny szal", który wydłuża sezon jazdy z opuszczonym dachem i zapewnia komfort nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno.

Zobacz też: Najciekawsze premiery motoryzacyjne 2013 roku!

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - gama jednostek napędowych

W gamie jednostek napędowych nowej Klasy E Coupé i Cabriolet znajdzie się aż dziewięć jednostek napędowych. Każda z nich jest wyposażona w układ ECO start/stop. Paleta sześciu silników benzynowych obejmuje wersje o mocy od 135 kW (184 KM) do 300 kW (408 KM), a trzech turbodiesli - od 125 kW (170 KM) do 195 kW (265 KM).

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf GTI - Volkswagen uczy się od Abartha?

Opracował: Tomasz Korniejew, źródło: Mercedes-Benz

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Coupe i Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA