| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Serwisowanie klimatyzacji możliwe tylko po specjalistycznym szkoleniu

Serwisowanie klimatyzacji możliwe tylko po specjalistycznym szkoleniu

W wyniku zmian prawnych, które nastąpiły w 2015 roku, każdy warsztat, który chce zajmować się serwisowaniem klimatyzacji samochodowej musi posiadać odpowiedni certyfikat. Jak go zdobyć?

Serwis klimatyzacji tylko po odbyciu szkolenia

Firma Inter-Team jako pierwsza w Polsce i jedyna wśród dystrybutorów części samochodowych jest upoważniona do wydawania zaświadczeń wymaganych w związku z wejściem w życie nowej ustawy. Od początku tego roku instalacja, konserwacja i serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych zawierających fluorowane gazy cieplarniane są możliwe tylko i wyłącznie po odbyciu specjalistycznego szkolenia. Firma Inter-Team Sp. z o.o., ogólnopolski dystrybutor części samochodowych, jako pierwsza pozytywnie przeszła audyt Urzędu Dozoru Technicznego i tym samym jest uprawniona do wydawania stosownych zaświadczeń.  

Zgodnie z ustawą z dn. 15 maja 2015r. o substancjach zubażających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych, wszystkie warsztaty samochodowe, które chcą świadczyć klientom usługi związane z instalacją i serwisowaniem klimatyzacji samochodowej, są zobligowane do posiadania zaświadczeń wydanych przez upoważnione do tego instytucje.

Zobacz też: Po czym poznać, że klimatyzację trzeba wyczyścić?

Nasze szkolenie Diagnostyka układów klimatyzacji w pojazdach samochodowych prowadzone przez ekspertów Akademii Technicznej Inter-Team, doskonale odpowiada wymaganiom stawianym przez ustawodawcę – twierdzi Tomasz Niedbała zarządzający Akademią Techniczną Inter-Team. Regulacje określają jedynie minimum wymagań dla przedsiębiorcy prowadzącego działalność polegającą na instalacji, konserwacji lub serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych, zawierających fluorowane gazy cieplarniane. Nasze szkolenie natomiast, poza niezbędną teorią to także duża dawka praktyki, niezwykle ceniona przez naszych dotychczasowych klientów – dodaje Niedbała.

Niezastosowanie się do nowych wymagań może grozić karą w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firma Inter-Team otrzymała wpis do rejestru Urzędu Dozoru Technicznego w dn. 12 stycznia 2016 r. Numer wpisu to FGAZ-Z/27/0001/16.  

Lista szkoleń organizowanych przez Akademię Techniczną Inter-Team jest dostępna po kliknięciu w poniższy link:  www.akademiatechniczna.inter-team.com.pl/szkolenia.

Źródło: materiały prasowe Inter-Team

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Taraszewska

PR-imo public relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK