| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Sąd Najwyższy sprawdzi uprawnienia straży miejskiej

Sąd Najwyższy sprawdzi uprawnienia straży miejskiej

Czy straż miejska ma prawo występować do właścicieli pojazdów o wskazanie kierującego pojazdem, który został sfotografowany przez fotoradar? Sąd Najwyższy postanowił się zająć tym problem.

Zakres uprawnień straży miejskiej

W dniu 30 września br. (godz.10.00, sala C) Sąd Najwyższy w Izbie Karnej w składzie siedmiu sędziów  rozpozna zagadnienie prawne, sygn. akt  I KZP 16/14, przedstawione do rozpoznania przez sklad trzech sędziów SN,  dotyczące uprawnień straży gminnych (miejskich) do występowania w roli oskarżyciela publicznego. Treść zagadnienia prawnego z uzasadnieniem

W tym dniu będą również rozpoznane zagadnienia prawne dotyczące tego samego problemu – w składach 3-osobowych  w trzech innych sprawach: I KZP 10/14, I KZP 11/14, I KZP 12/14 (sala C; godz. 12.00, 12.30, 13.00). Treść zagadnień prawnych z uzasadnieniami.

Zobacz też: Obowiązkowe odblaski dla pieszych od 31 sierpnia 2014 r.

Sprawy te dotyczą wykroczeń niewskazania przez właściciela pojazdu osoby kierującej, najczęściej  w przypadku zarejestrowania pojazdu przez fotoradar.

Udział przedstawicieli mediów w posiedzeniach (rejestracja dżwięku i obrazu) nastąpi po udzieleniu zgody przez skład orzekający SN po rozpoczęciu posiedzeń, w wyniku ew. złożonych wniosków do protokołu.

Źródło: materiały prasowe Sąd Najwyższy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK