| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Rusza policyjna akcja „Bezpieczne Ferie 2012”

Rusza policyjna akcja „Bezpieczne Ferie 2012”

Od poniedziałku w województwach Dolnośląskim, Mazowieckim, Opolskim oraz Zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie. Jak co roku policjanci drogówki wraz z inspektorami ITD, będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia kierowców.

Akcja „Bezpieczne ferie” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, która wyjeżdża w tym roku na zimowiska. O skontrolowanie stanu technicznego autokarów czy uprawnień kierowców policjantów prosić mogą także rodzice. Po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia zawierającego miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru, policjanci  wykonają czynności, których celem będzie wykluczenie jakichkolwiek nieprawidłowości.

Zobacz też: Nowe egzaminy na prawo jazdy odłożone w czasie

Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny autokaru, sprawność psychofizyczna kierowcy, jego uprawnienia oraz stan trzeźwości. Kontrolowane będą także miejsca, które kierowcy wybierają na postój, a także sposób załadowania sprzętu narciarskiego oraz bagażu.

Zobacz też: Większe uprawnienia Straży Miejskiej

Na drogach wjazdowych do miejscowości, w których organizowane są zimowiska, można spodziewać się zdecydowanie większej ilości policyjnych patroli. Funkcjonariusze z drogówki, będą poruszali się nie tylko oznakowanymi radiowozami, za pomocą wideo rejestratorów będą namierzać i karać kierowców, którzy nie potrafią dostosować się do obowiązującego na danym terenie ograniczenia prędkości.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Akcja „Bezpieczne ferie” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, która wyjeżdża w tym roku na zimowiska. fot. policja.pl
Akcja „Bezpieczne ferie” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, która wyjeżdża w tym roku na zimowiska. fot. policja.pl

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »