| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Budowa kolejnych odcinków trasy S8 Warszawa-Białystok w 2016 roku

Budowa kolejnych odcinków trasy S8 Warszawa-Białystok w 2016 roku

W 2016 roku pracę nad ukończeniem trasy S8 na odcinku Warszawa-Białystok będą trwać dalej. Powstać ma m.in. nowy jej fragment na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina wraz z jego obwodnicą.

Wśród zapowiadanych przez władze Białegostoku znaczących inwestycji jest Muzeum Pamięci Sybiru (placówka o charakterze ogólnopolskim, która ma się mieścić w powojskowych magazynach przy ul. Węglowej) oraz budowa hali widowiskowo-sportowej. Obie są warunkowe, bo potrzebne są pieniądze z budżetu państwa. Na 2016 r. w budżecie miasta na muzeum zapisano na rozpoczęcie budowy 12,8 mln zł, trwają starania, by inwestycję wsparł resort kultury. Muzeum ma kosztować ok. 52 mln zł, połowa pieniędzy ma pochodzić z budżetu państwa. Na halę z budżecie zapisano 3 mln zł, choć jej całkowity koszt ma wynosić ok. 120 mln zł. Przy uchwalaniu budżetu na 2016 r. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówił, że w 2016 r. w mieście będzie realizowanych 215 różnych niewielkich inwestycji.

Tuż po Nowym Roku powinna ruszyć pełną parą spalarnia odpadów w Białymstoku. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycji zrealizowanych przez miasto Białystok z wykorzystaniem środków z UE. Budowa została zakończona, od kilku miesięcy trwały rozruchy spalarni. Lada moment obiekt powinien zostać formalnie przekazany do eksploatacji - poinformował PAP Karol Świetlicki z biura prasowego komunalnej spółki "Lech", która realizuje inwestycję.

Budowa spalarni trwała dwa lata. Spalarnia ma już wydane pozwolenie na użytkowanie. Rocznie w spalarni będzie spalanych ok. 120 tys. ton odpadów. Obiekt będzie wytwarzać 38 tys. MWh energii elektrycznej i 360 tys. GJ cieplnej rocznie.

Budowa spalarni była elementem szerszego projektu pod nazwą „Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej". Jego wartość to 490 mln zł brutto, z czego 210 mln zł pochodziło z UE. Sama budowa kosztowała ok. 333 mln zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »