| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Budowa kolejnych odcinków trasy S8 Warszawa-Białystok w 2016 roku

Budowa kolejnych odcinków trasy S8 Warszawa-Białystok w 2016 roku

W 2016 roku pracę nad ukończeniem trasy S8 na odcinku Warszawa-Białystok będą trwać dalej. Powstać ma m.in. nowy jej fragment na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina wraz z jego obwodnicą.

Wśród zapowiadanych przez władze Białegostoku znaczących inwestycji jest Muzeum Pamięci Sybiru (placówka o charakterze ogólnopolskim, która ma się mieścić w powojskowych magazynach przy ul. Węglowej) oraz budowa hali widowiskowo-sportowej. Obie są warunkowe, bo potrzebne są pieniądze z budżetu państwa. Na 2016 r. w budżecie miasta na muzeum zapisano na rozpoczęcie budowy 12,8 mln zł, trwają starania, by inwestycję wsparł resort kultury. Muzeum ma kosztować ok. 52 mln zł, połowa pieniędzy ma pochodzić z budżetu państwa. Na halę z budżecie zapisano 3 mln zł, choć jej całkowity koszt ma wynosić ok. 120 mln zł. Przy uchwalaniu budżetu na 2016 r. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówił, że w 2016 r. w mieście będzie realizowanych 215 różnych niewielkich inwestycji.

Tuż po Nowym Roku powinna ruszyć pełną parą spalarnia odpadów w Białymstoku. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycji zrealizowanych przez miasto Białystok z wykorzystaniem środków z UE. Budowa została zakończona, od kilku miesięcy trwały rozruchy spalarni. Lada moment obiekt powinien zostać formalnie przekazany do eksploatacji - poinformował PAP Karol Świetlicki z biura prasowego komunalnej spółki "Lech", która realizuje inwestycję.

Budowa spalarni trwała dwa lata. Spalarnia ma już wydane pozwolenie na użytkowanie. Rocznie w spalarni będzie spalanych ok. 120 tys. ton odpadów. Obiekt będzie wytwarzać 38 tys. MWh energii elektrycznej i 360 tys. GJ cieplnej rocznie.

Budowa spalarni była elementem szerszego projektu pod nazwą „Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej". Jego wartość to 490 mln zł brutto, z czego 210 mln zł pochodziło z UE. Sama budowa kosztowała ok. 333 mln zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Witkowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »