REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Utrudnienia w ruchu drogowych w Warszawie 27-30 listopada 2015

Korek uliczny./ Fot. Fotolia
Korek uliczny./ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Już w piątek na ulicach Warszawy pojawią spore utrudnienia w ruchu ze względu na przejazd Masy Krytycznej. W kolejnych dniach weekendu kierowcy mogą narzekać na płynność ruchu także z uwagi na liczne remonty zaplanowane do wykonania. Jakich dróg lepiej unikać w najbliższy weekend?

Utrudnienia na ulicach Warszawy

Rowerowa Masa Krytyczna, frezowanie ulicy na Targówku i remont przejazdu przez tory kolejowe, a także zakończenie przebudowy ul. Wołoskiej to niektóre wydarzenia i prace zaplanowane w weekend na stołecznych ulicach. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

REKLAMA

W piątek, o godz. 18 na stołeczne ulice wyjadą rowerzyści z warszawskiej Masy Krytycznej, przejazd ma zakończyć się o godz. 22. - informuje stołeczny ratusz.

Rowerzyści przejadą m.in. przez dwa mosty - Gdański i Świętokrzyski. Wyruszą z pl. Zamkowego i przejadą ulicami: Senatorska, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, Most Gdański, Starzyńskiego, Jagiellońska, Okrzei, Targowa, Zamoyskiego, Grochowska, Gocławska, Mińska, Stanisławowska, Dwernickiego, Wiatraczna, rondo Wiatraczna, al. Waszyngtona, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Tamka, Kopernika, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Zobacz też: Ile samochodów na dobę przejeżdża przez most Łazienkowski?

Z powodu przejazdu rowerzystów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejne utrudnienia w weekend związane są z pracami drogowców.

W piątek rozpocznie się frezowanie ulicy na Targówku. Od piątku, od ok. godz. 23 do poniedziałku wyłączona z ruchu będzie ul. Gilarska (od ul. Rolanda do ul. św. Wincentego). Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Rolanda, Codzienna, Kondratowicza oraz Gilarska, Jórskiego, Radzymińska, Młodzieńcza.

Swoje trasy w obydwu kierunkach zmienią autobusy linii 120, 512 i N11.

REKLAMA

Również w piątek, od ok. godz. 22 do poniedziałku, do ok. godz. 5 nad ranem zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory kolejowe na ul. Łodygowej. Remontowany będzie przejazdu przez tory kolejowe. Kolejarze zaplanowali kontynuowanie remontu także w następny weekend, 5-6 grudnia.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Janowiecka, Swojska, Księcia Ziemowita, gen. Rozwadowskiego. Objechać zamknięty przejazd można także korzystając z przejazdu pod torami w Ząbkach i jadąc ul. Stefana Batorego do ul. Bystrej. Autobusy linii 145 i N62 przejadą przez tory kolejowe wiaduktem na ul. gen. Rozwadowskiego ulicami Radzymińską, Rozwadowskiego, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką. Autobusy linii zastępczej Z45 dowiozą pasażerów na ul. Łodygową z pętli Targówek ulicami Trocką, Radzymińską, Łodygową do pętli przy ul. Klamrowej.

Natomiast w niedzielę wieczorem, ok. godz. 22 otwarty zostanie ostatni przebudowywany fragment ul. Wołoskiej od ul. Woronicza do Konstruktorskiej.

Kończy się przebudowa ul. Wołoskiej; powstała nowa jezdnia dla jadących w kierunku Służewca. Przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza, zmodernizowana została trasa tramwajowa, są nowe chodniki i droga rowerowa.

REKLAMA

W piątek, w nocy rozpocznie się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41. Od poniedziałku, od początku kursowania tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje trasy podstawowe wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34 a linia zastępcza Z-1 zostanie zlikwidowana.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Źródło: materiały prasowe PAP

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA