| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Remont ulicy Okopowej od 17 do 20 lipca

Remont ulicy Okopowej od 17 do 20 lipca

Drogowcy wymienią w najbliższy weekend mocno sfatygowaną nawierzchnię na ulicy Okopowej. Remontowana będzie także ulica Arkuszowa. Utrudnienia dla kierowców w Warszawie czekać będą także na ulicy Ząbkowskiej, gdzie odbędzie się festiwal "Otwarta Ząbkowska".

Wymiana nawierzchni na ulicy Okopowej

W weekend drogowcy będą wymieniać nawierzchnię ul. Okopowej i Arkuszowej, a na ul. Ząbkowskiej odbędzie się druga odsłona festiwalu "Otwarta Ząbkowska". Ulice te zostaną zamknięte dla samochodów w piątek wieczorem, kierowcy wrócą na nie w poniedziałek nad ranem.

Drogowcy wymienią nawierzchnię na niemal dwukilometrowym fragmencie ul. Okopowej. W związku z tym od godz. 22 w piątek, do poniedziałku do godz. 4 nad ranem zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Okopowej - od ul. Powązkowskiej do al. Solidarności.

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich proponuje objazd zamkniętego odcinka ulicami: Rondo Zgrupowania AK "Radosław" lub ul. Dzika – al. Jana Pawła II – al. Solidarności. Nie będzie można przejechać przez skrzyżowanie z ul. Okopową ulicami Żytnią i Leszno. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony ul. Młynarską i dalej ul. Wolską i al. Solidarności.

Zobacz też: Budowa drogi S6, odcinek Płoty-Kiełpino

Swoje trasy zmienią także autobusy miejskie linii 171, 190 i 520. W obu kierunkach będą kursowały al. "Solidarności", ul. Wolską i Młynarską. Swoje trasy w kierunku pętli Wilanów i Dw. Centralnego zmienią również autobusy linii 180 i N41, które pojadą ul. Dziką, al. Jana Pawła II, Stawki, Smoczą i Anielewicza.

W weekend wymieniona zostanie również nawierzchnia na kolejnym fragmencie ul. Arkuszowej. Również od piątku, od godz. 22 do poniedziałku, do godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie ul. Arkuszowa - od ul. Księżycowej do ul. Wólczyńskiej. Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: Wólczyńska – Estrady lub Powstańców Śląskich – Radiowa.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 110, 708, 712, N56, N58 i N91, które od skrzyżowania ul. Wólczyńskiej z Arkuszową będą kursowały ul. Wólczyńską i Estrady.

Na zmiany w ruchu muszą przygotować się również kierowcy przemierzający ulice Pragi Północ. W weekend na ul. Ząbkowskiej odbędzie się druga w tym roku, jazzowa, odsłona festiwalu "Otwarta Ząbkowska".

Od piątku, od godz. 24 do nocy z niedzieli na poniedziałek kierowcy nie będą mogli wjechać na odcinek ul. Ząbkowskiej między ul. Targową i Brzeską. Wyłączony z ruchu fragment ulicy będzie ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do ul. Targowej, a także ul. Brzeską lub Markowską do ul. Kijowskiej i Targowej.

Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana także podczas kolejnych odsłon festiwalu 25-26 lipca; 22-23 sierpnia; 5-6 września.

Weekend 18-19 lipca to będzie gratka dla miłośników jazzu. Na ul. Ząbkowskiej i w jej bezpośrednim otoczeniu odbędzie się dziewięć koncertów stacjonarnych i kilka mikrokoncertów w tzw. miejscach nieoczywistych, czyli np. w sklepie. Wystąpią m.in. bracia Oleś, Ziut Gralak i Jacek Kochan.

Dla stołecznego ratusza festiwal i zamknięcie ul. Ząbkowskiej dla samochodów jest testem, jak rozłoży się ruch drogowy i czy w przyszłości ta ulica będzie mogła częściej być wyłączana z ruchu kołowego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl/, a na temat zmian w komunikacji miejskiej na stronie www.ztm.waw.pl.

Źródło: materiały prasowe PAP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Trębicki

Radca prawny, partner CZUBLUN TRĘBICKI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK