| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Lista projektów drogowych finansowanych z RPO w Opolu

Lista projektów drogowych finansowanych z RPO w Opolu

Znana jest lista pierwszych projektów dot. przebudowy dróg, które będą dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-2020.

Listę pierwszych projektów dot. przebudowy dróg wojewódzkich na kilku odcinkach, których realizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, wybrał na wtorkowym posiedzeniu zarząd woj. opolskiego. Będą one dofinansowane, jako projekty pozakonkursowe i priorytetowe, z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Woj. Opolskiego na lata 2014-2020.

Zobacz też: Bufostrada - przełomowe rozwiązanie na polskich drogach

Lepszy dojazd do węzłów autostrady A4 - Gogolin i Olszowa

Pierwszy z projektów dotyczy poprawy dostępności do węzłów autostrady A4 Gogolin i Olszowa dzięki budowie nowego wiaduktu nad linią kolejową na drodze wojewódzkiej nr 426, budowie tej drogi w Strzelcach Opolskich oraz rozbudowie drogi nr 494 na odcinku Olesno – Łowszów. Obydwa zadania mają być realizowane w latach 2015-2016, a ich łączna szacowana wartość to 30 mln zł.

Zobacz też: Plan rządu - do 2023 r. 100 mld złotych na drogi

Rozbudowa trasy wojewódzkiej nr 454 w miejscowości Kup

W ramach kolejnego zadania ma być rozbudowana trasa wojewódzka nr 454 w miejscowości Kup znajdująca się w osi dróg północ-południe w regionie. To inwestycja także przewidziana na dwa lata, a jej szacowana wartość to 10 mln zł.

Trzecim projektem, który został zaakceptowany do realizacji, jest zadanie służące poprawie połączenia południowej części woj. opolskiego z autostradą A4, w ramach którego ma być rozbudowana droga wojewódzka nr 416 w miejscowości Pietna za, jak się szacuje, ok. 14 mln zł oraz przebudowany fragment drogi nr 414 na odcinku Górki – Chrząszczyce, co ma z kolei kosztować 5 mln zł.

Łączna szacowana wartość wszystkich zadań, które wybrano do realizacji, to ok. 59 mln zł. Jaka będzie ich ostateczna wartość – okaże się po przetargach. Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki opolskiego urzędu marszałkowskiego Bartłomiej Horaczuk - postępowania przetargowe trwają. „Mamy już oferty przetargowe złożone, ale nie są jeszcze wybrani wykonawcy" – dodał tłumacząc, że rozstrzygnięcia mają być znane w ciągu miesiąca.

Violetta Ruszczewska z biura prasowego opolskiego urzędu marszałkowskiego wyjaśniła, że zatwierdzone przez zarząd we wtorek projekty pomogą w rozwiązaniu problemów istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. „Należą do nich zwłaszcza dostępność do autostrady A4, łączącej region z resztą kraju oraz połączenie komunikacyjne pomiędzy południową i północną częścią województwa” – dodała wyjaśniając przy tym, że zmodernizowane drogi mają poprawić bezpieczeństwo transportu, zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną regionu, ograniczyć korki i zlikwidować wąskie gardła komunikacyjne.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK