| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Lista projektów drogowych finansowanych z RPO w Opolu

Lista projektów drogowych finansowanych z RPO w Opolu

Znana jest lista pierwszych projektów dot. przebudowy dróg, które będą dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-2020.

Horaczuk w rozmowie z PAP dopowiedział, że modernizacja tych tras jest konieczna m.in. ze względu na ich stan techniczny i duże natężenie ruchu. Dodał, że drogi, na których znajdują się przeznaczone do remontu odcinki, to trasy wpisane są jako strategiczne w takich dokumentach jak np. Wieloletni Program Przebudowy Dróg Wojewódzkich. „Z uwagi na funkcję, jaką ciągi te pełnią w rozprowadzaniu ruchu na sieciach komunikacyjnych w regionie na oraz to, że są to najczęściej wykorzystywane gospodarczo oraz przez mieszkańców drogi, pełnią one najważniejsze funkcje transportowe w województwie” – zaznaczył.

Zobacz też: Nowe odcinki dróg objęte viaTOLL

Zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych opolskiego urzędu marszałkowskiego Tomasz Hanzel dodał, że połączenia północy i południa województwa z autostradą oraz remont drogi nr 454 – obok budowy obwodnicy Czarnowąs – to duże, priorytetowe dla regionu przedsięwzięcia drogowe. Tłumaczył, że zadania wybrane przez zarząd we wtorek do realizacji są uzupełnieniem tych, które były już realizowane w ramach poprzedniego RPO.

„To są kolejne odcinki na ważnych trasach, (...) będące w bardzo złym stanie technicznym. Muszą być zrobione, bo mogą spowodować paraliż komunikacyjny na odcinkach łączących ważne ośrodki” - zaznaczył.

Dodał też, że połączenia północ-południe woj. opolskiego zawsze były „w najsłabszym stanie i było ich bardzo mało”. „Mamy dobre połączenia wzdłuż autostrady. Autostrada powoduje też, że na odcinku wschód - zachód jesteśmy dobrze skomunikowani. Piętą Achillesową było właśnie połączenie północy i południa regionu” - podsumował.(PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rabczewski

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK