| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Kiedy skończy się budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach?

Kiedy skończy się budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach?

Trwa budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Inwestycja jest zaawansowana w 70 procentach. Czy zakończy się w planowanym terminie?

Gotowy jest natomiast wiadukt nad DTŚ w ciągu ul. Sienkiewicza. W tym rejonie powstają nasypy dojazdów, a także rondo i łącznica, która umożliwi dotarcie do DTŚ z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Zobacz też: Remont na autostradowej obwodnicy Krakowa, do kiedy potrwa?

Zaawansowane są prace przy końcu odcinka G2 – na budowie węzła z drogą nr 88. Z końcem maja otwarto połączenie drogi nr 88 z ul. Portową, która docelowo stanie się „przedłużeniem” DTŚ w kierunku dzielnicy Łabędy. Na odcinku między drogą nr 88 a ul. Jana Śliwki przygotowywana jest podbudowa pod przyszłą jezdnię. Nad ul. Śliwki stoi już wiadukt. Trwa budowa murów oporowych i nasypów oraz nowego mostu nad Kłodnicą.

Szacowana na 954,6 mln zł budowa odcinka G2 „średnicówki” w ub. roku napotkała na poważny problem z finansowaniem. Pierwotnie zapewnione środki (oparte o kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym, rezerwę subwencji ogólnej, Regionalny Program Operacyjny Woj. Śląskiego na lata 2007-2013 i budżety miast) okazały się niewystarczające.

Prowadzoną przez konsorcjum firm Eurovia Polska i Bilfinger Infrastructure budowę kontynuowano dzięki tzw. faktoringowi, a także przeniesieniu projektu z programu regionalnego do krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wiązało się to m.in. z przekwalifikowaniem odcinka G2 z drogi wojewódzkiej na krajową oraz przejęciem inwestycji od marszałka przez samorząd Gliwic.

W kolejnych latach w regionie ma powstać także tzw. wschodnia część Trasy, której jedna z planowanych odnóg ma prowadzić od Katowic do Jaworzna, a druga do Sosnowca.(PAP)

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK