| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Odrzucono najtańszą ofertę na budowę odcinka S7

Odrzucono najtańszą ofertę na budowę odcinka S7

GDDKiA odrzuciła najtańszą ofertę na budowę odcinka trasu S7 Ostróda Południe - Rychnowo. Na decyzję miał wpływ błąd oferenta.

W przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 zadanie 1 ( Ostróda Południe - Rychnowo) jako najkorzystniejsza została wybrana oferta spółki Strabag Infrastruktura Południe za 299,2 mln zł brutto. Najtańsza oferta konsorcjum Erbudu i PBDI za 298,8 mln zł została odrzucona - podała GDDKiA.

Jak podała GDDKiA oferta konsorcjum z Erbudem została odrzucona jako niezgodna z ustawą o zamówieniach publicznych. Błąd konsorcjum z Erbudem polegał na tym, że złożyło ono oferty na dwie części zamówienia, podczas gdy w ogłoszeniu o zamówieniu było napisane, że ofertę można złożyć tylko na jedną część (zadanie) zamówienia.

Zobacz też: Przetarg na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

"Ograniczenie możliwości składania ofert do jednego zadania oznacza, że konsorcjum PBDI-Erbud na etapie przygotowywania ofert, powinno zdecydować, na które z zadań (tylko jedno z dwóch) będzie składało ofertę i złożyć ją zgodnie z dyspozycja zamawiającego" - napisała GDDKiA w uzasadnieniu do odrzucenia oferty.

Jako druga w tym przetargu z oceną 98 pkt. została oceniona oferta Budimeksu za 306 mln zł.

Postępowanie dotyczyło 9,4 km odcinka Ostróda Południe-Rychnowo, który ma zostać wybudowany w ciągu 20 miesięcy. Budżet zamawiającego wynosił 356,1 mln zł brutto.

W postępowaniu na zadanie drugie (Rychnowo - Olsztynek), jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Strabagu za 388,5 mln zł brutto.

Zobacz też: Pierwsza jazda Kia Sorento 2015 2.2 CRDi 200 KM aut.

Jako druga (99,06 pkt.) została oceniona oferta konsorcjum spółki zależnej Budimeksu - Mostostal Kraków oraz Ferrovial Agroman za 392,6 mln zł brutto. (PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »