REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podróż autostradą z Yanosikiem

 telefon aplikacja
telefon aplikacja
ALERT MEDIA Communications Sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Podróż autostradą wydaję się być łatwa i przyjemna, ale zdarzają się sytuacje naprawdę trudne a nawet niebezpieczne. Twórcy programu Yanosik zaadaptowali do niego kilka przydatnych w trakcie jazdy autostradą funkcji.

Informacje z autostrady w zasięgu ręki!

Aplikacja Yanosik jest szeroko znana w społeczności kierowców, głównie za sprawą swojej podstawowej funkcji – komunikatora, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Yanosik to jednak nie tylko komunikator, ale również wielofunkcyjny asystent kierowcy. Obok takich funkcji jak nawigacja online omijająca korki, czy podgląd cen na stacjach paliw, pojawiło się kolejne udogodnienie dla kierowców. Dzięki współpracy z Autostradą Wielkopolską S.A. oraz Autostradą Eksploatacją S.A., powstała zupełnie nowa funkcja – asystenta kierowcy na autostradzie. Unikatowy projekt obejmuje fragment autostrady A2 – na odcinku Świecko – Konin.

REKLAMA

Zobacz też: Planowana sieć dróg w 2014 roku

Wygodna i bezpieczna podróż

REKLAMA

Już teraz dla użytkowników aplikacji poruszających się po autostradzie udostępniono część funkcji. Użytkownicy zostaną powiadomieni o wjeździe oraz wyjeździe z koncesyjnego odcinka A2. Po wjeździe na autostradę w Yanosiku pojawia się ikona, której kliknięcie powoduje wyświetlenie najważniejszych informacji takich jak kontakt, zjazdy czy opłaty. Bardzo istotnym udogodnieniem z punktu widzenia kierowcy jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do pewnej wartości (oczywiście z wyłaczeniem takich miejsc jak MOP, PPO, czy zjazdy i wjazdy). Poinformuje ona wówczas kierowcę, na którym kilometrze autostrady się on znajduje, jak również wyświetli numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą. Dzięki temu kierowca nie jest zmuszony do udania się do kolumny alarmowej, co może być kłopotliwe przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, tylko może skontaktować się z Centrum Zarządzania Autostradą bezpośrednio z samochodu.

Może się zdarzyć, że w takiej kryzysowej sytuacji kierowca zapomni o wykonaniu obowiązkowych czynności, ale i temu aplikacja może zaradzić. Przypomni ona kierowcy o konieczności włączenia świateł awaryjnych i ustawienia trójkąta ostrzegawczego, co zaoszczędzi mu kłopotów z mandatami, ale przede wszystkim pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. – Takie wsparcie w sytuacji stresowej na pewno zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowcy, jak również komfort jego podróżowania – mówi J. Wesołowski, Neptis S.A. – A to dopiero początek wdrażania nowej funkcji, dla której przewidzieliśmy jeszcze wiele przydatnych kierowcom opcji. – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowość na rynku tego typu aplikacji

Warto nadmienić, że jest to jedyny taki projekt w Europie, który łączy informowanie o sytuacji na autostradzie z tak dużą społecznością kierowców, a ta stale rośnie. W ostatnim czasie padł kolejny rekord liczby użytkowników online (korzystających z Yanosika w tym samym czasie), który wyniósł już prawie 86 tysięcy. To 2 razy tyle ile przed rokiem o tej samej porze. Projekt emitowania komunikatów z autostrady
w Yanosiku jest o wiele bardziej nowoczesny niż popularny na zachodzie system TMC, stosowany
w fabrycznych radiach samochodowych. Producenci aplikacji postanowili od razu pójść o krok dalej. Warto też nadmienić, że Yanosik jest jedynym partnerem Autostrady Wielkopolskiej S.A. oraz Autostrady Eksploatacji S.A. w tej konkretnej dziedzinie.

Zobacz też: Drony będą sprawdzać jakość dróg w Polsce?

Otrzymujemy automatyczne powiadomienie o każdym zgłoszeniu z systemu Yanosik, które miało miejsce na całym 255-km odcinku autostrady Świecko – Konin i jednocześnie sami  dostarczamy do niego ważnych informacji dla podróżnych. mówi Z. Kwiatkowska, Autostrada Wielkopolska S.A. Pozwala to na szybszą wymianę informacji między Centrum Zarządzania Autostradą a kierowcami. dodaje.

Funkcja asystenta kierowcy na autostradzie dostępna jest już dla użytkowników aplikacji na Androidzie. Wkrótce pojawi się również na systemie iOS oraz Windows Phone.

Źródło: materiały prasowe Creandi.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA