| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Autostrada A2 nieprzejezdna na Euro 2012?

Autostrada A2 nieprzejezdna na Euro 2012?

Autostrada A2 między Łodzią a Warszawą prawdopodobnie nie będzie przejezdna na Euro 2012. Powodem są opóźnienia na odcinku C, z którym borykało się sławne w Polsce konsorcjum COVEC. Teraz jedna z firm (DSS), które przejęły odcinek po Chińczykach, złożyła wniosek o upadłość.

GDDKiA zapewnia, że kolejna zmiana wykonawcy z DSS na Bogl a Krysl nie opóźni budowy, to jednak jak uczy doświadczenie, nie można w 100 % ufać instytucjom publicznym.

Zobacz też: Sytuacja na Polskich drogach 100 dni przed Euro 2012

Chociaż wykonawca autostrady, minister odpowiedzialny za transportu: Sławomir Nowak i GDDKiA oficjalnie zapewniają, że uzyskanie przejezdności jest jeszcze możliwe, to nieoficjalnie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi się, że nie ma na to żadnych szans. W części miejsc odcinka C leży tylko piach, nie zostały nawet ułożone warstwy podbudowy, a nie można ich z dnia na dzień ułożyć, zagęścić i następnego dnia zacząć układać warstwy asfaltowe. Niezależni eksperci zapewniają, że na zabetonowanych fragmentach odcinka, nawierzchnia ma ok. 60%, a położenie dodatkowej warstwy nie może nastąpić zbyt szybko, gdyż na „związanie” podłoża trzeba od kilku do kilkunastu dni. Następnie dopiero można kłaść następne warstwy. Jednak to długo potrwa i nie ma praktycznie szans na wykonanie trasy w terminie.

Zobacz też: Nowelizacja ustawy o drogach publicznych

Jednak Generalna Dyrekcja Dróg przygotowuje już scenariusz awaryjny. Zgodnie z nim, kibice i turyści, którzy mieli do Warszawy dojechać autostradą, będą musieli zjechać na drogę krajową nr 70 i przez Skierniewice dotrzeć do dwupasmowej trasy nr 8, a stamtąd od południa wjechać do stolicy. To scenariusz optymistyczny, zakładający, że gotowe będą chociaż odcinki A i B pechowej autostrady, czyli te położone najbliżej Łodzi. To właśnie nimi kierowcy mieliby dotrzeć do drogi nr 70. W tym samym czasie ruch ciężarówek zostanie skierowany na drogę nr 14 i starą trasę nr 2.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK