| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Ruch w Łodzi nie przyspiesza

Ruch w Łodzi nie przyspiesza

Ostatnimi czasy w Łodzi były przeprowadzanych wiele remontów dróg. Na nic się to jednak zdało, ponieważ całe miasto nadal jest zakorkowane – tak podaję serwis Korkowo.pl

W szczytach komunikacji średnia prędkość aut nie przekracza 23 km/h. Na trasach dojazdów również jest wolniej, niż chociażby pół roku temu.

Zobacz też: Autostrada A2 lada chwila otwarta

Łódź pod koniec maja na tle całej Polski wypadała dość dobrze. Przez ścisłe centrum w godzinach największego szczytu jechało się szybciej, niż w Szczecinie i Wrocławiu – średnio 23 km/h. Dalej od centrum zarówno w odległości 2-5 km jak i  5-10 km średnia prędkość wzrastała do 43-44 km/h. Przekroczenie 50 km/h na liczniku możliwe było dopiero po przejechaniu np. Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego czy Konstantynowa Łódzkiego.

Zobacz też: 30 sztuk Mitsubishi L200 dla budowniczych A2

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, w Łodzi jeździ się już znacznie gorzej. W ścisłym centrum w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego (16:00-18:00) szczytu, jeździ się tak jak pół roku temu, ze średnią prędkością 23 km/h. Wolniej poruszają się za to kierowcy na drogach położonych dalej od centrum. W odległości 2-5 km i 5-10 km od ścisłego centrum średnie prędkości oscylują w granicach 27-33 km/h. Wolniej jeżdżą także kierowcy w odległości 10-15 km od centrum bo tylko 45km/h. Korki tworzą się także na drogach dojazdowych do miasta.

Zobacz też: Nagroda dla GGDKiA za system ViaTOLL

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który monitoruje online sytuację na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Łodzi w godzinach od 06:00 do 22:0. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km, 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Źródło: creandi.pl

reklama

Źródło:

INFOR

Tagi

drogi

Zdjęcia

Pomimo remontów, Łódź nadal jest zakorkowana. fot. Mateusz Szymański
Pomimo remontów, Łódź nadal jest zakorkowana. fot. Mateusz Szymański

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Hetman

Adwokat i radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa autorskiego, pracy, handlowego i europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »