| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Poprawki do ustawy o autostradach płatnych zostały przyjęte

Poprawki do ustawy o autostradach płatnych zostały przyjęte

Posłowie poparli w piątek poprawki przygotowane przez Senat do nowelizacji ustawy o płatnych autostradach, która została uchwalona w sierpniu. Zmiany dotyczą procedury przetargowej i eksploatacji autostrad.

Ustawa uchwalona 31 sierpnia zmienia przepisy dotyczące procedury przetargowej, w wyniku której jest zawierana umowa na budowę i eksploatację albo tylko na eksploatację autostrady.

W nowelizacji wskazano, że takie umowy mogą być zawierane według zasad zawartych w ustawie o koncesji na roboty budowlane lub usługi ze stycznia 2009 r., albo w prawie zamówień publicznych z 2004 r.

Zobacz też: Perypetie autostrady A4

Nowe przepisy mają pozwolić na realizację rządowego programu budowy dróg w zgodzie z prawem unijnym.

Również w piątek Sejm poparł prawie wszystkie z ponad trzydziestu poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Ma ona zwiększać konkurencyjność firm sektora transportu drogowego oraz ograniczać nieuczciwą konkurencję.

Nowelizacja ma także na celu ułatwiać wykonywanie działalności gospodarczej w transporcie drogowym i poprawiać warunki pracy kierowców.

Zobacz też: Połowa dróg na Euro nie powstanie?

Poprawki miały charakter doprecyzowujący, a dodatkowo rozszerzają i uszczegóławiają katalog kar pieniężnych oraz grzywien nakładanych za naruszanie krajowych i wspólnotowych przepisów regulujących dziedzinę transportu drogowego.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowe przepisy wejdą w życie w 2012 roku i mają pozwolić na realizację rządowego programu budowy dróg w zgodzie z prawem unijnym. Fot. Fotolia
Nowe przepisy wejdą w życie w 2012 roku i mają pozwolić na realizację rządowego programu budowy dróg w zgodzie z prawem unijnym. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Emil Kowalski

www.asib.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »