REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Używana Honda Accord VII: ładny i dopracowany

Piotr Czerniakowski
Kupując Hondę Accord VII generacji nie musimy się martwić ani o szybką utratę wartości, ani o kłopoty w odsprzedaży.
Kupując Hondę Accord VII generacji nie musimy się martwić ani o szybką utratę wartości, ani o kłopoty w odsprzedaży.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Honda Accord VII generacji zadebiutowała w 2002 roku. Początkowo oferowano wersję sedan, poźniej także kombi. Dzięki dynamicznej sylwetce i dobrym silnikom (zarówno benzynowe i-VTEC, jak i wysokoprężne i-CTDi) auto szybko zyskało popularność.

Nadwozie Hondy Accord

Auto prezentuje się naprawdę ładnie. Dynamiczna linia nadwozia nie straciła na świeżości, choć od początku produkcji tego modelu minęło niemalże 10 lat. Wąskie, poprowadzone na błotnik reflektory, nadają autu lekko zadziorny charakter. Również od tyłu auto wygląda nieprzeciętnie. Wąskie lampy, o niemalże jednolitym kolorze, zostały wkomponowane w zgrabny, ostro ścięty „kuper”.  Większość w tym momencie pomyśli – wszystko fajnie, ale przecież zaprojektować ładnego sedana to żadna sztuka. I tutaj czeka nas spore zaskoczenie, bowiem linia odmiany kombi wcale nie jest brzydsza od sedana. Jest to jedno z niewielu aut z nadwoziem kombi, o których z czystym sumieniem można powiedzieć, że mają dynamiczną sylwetkę. Nie przeszkadza nawet wysoko poprowadzona linia dachu. Wielu zarzuca japońskim producentom, że mają nudne auta pod względem stylistyki. Wielu z nich po spojrzeniu na Hondę Accord będzie bić się w pierś.

REKLAMA

Zobacz też: Opinie kierowców o Hondzie Accord

Wnętrze Hondy Accord

Również w środku zdziwimy się, że siedzimy w japońskim aucie sprzed niemalże dziesięciu lat. Jakość tworzyw i ich odporność na zużycie jest na naprawdę wysokim poziomie. Zarówno ciekawie zaprojektowana deska rozdzielcza ( chociażby diodowe podświetlenie obrotów silnika i wskaźnika stanu paliwa), jak i ładne, dobrze wyprofilowane fotele pasują do charakteru auta. Ergonomia również na wysokim poziomie. Ilość miejsca dla pasażerów ani nie martwi, ani nie zachwyca. Kombi, dzięki rozstawowi osi większemu o 55 m, jest trochę przestronniejsza. Pojemność bagażnika wynosi 459 litrów w przypadku sedana i aż 518 litrów w przypadku kombi.

Wyposażenie Hondy Accord

W podstawowej wersji Comfort znajdziemy 6 airbagów, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, radio z CD i klimatyzację. W odmianie Sport dodatkowo alufelgi wycieraczki z czujnikiem deszczu. Wersja Type-S ( tylko z silnikiem 2.4) wzbogacona jest o VSA (ESP), spojlery w kolorze nadwozia oraz ksenonowe reflektory. Wersja Executive jest wyposażona w niemalże wszystko, na co można było liczyć w tej klasie auta. Lista opcji bardzo uboga.

Zobacz też: Używane BMW serii 3 E90: luksus w cenie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Facelifting: Auto przeszło jedną modyfikację, w 2006 roku. Zmieniono przód auta i tablicę zegarów.

Napęd

Niestety, tutaj duży minus dla Hondy. Paleta silników składa się jedynie z 3 jednostek.

Silniki benzynowe Hondy Accord

Słabsza jednostka ma 2 litry pojemności i 155 KM. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi 9,2 s lecz subiektywne odczucia w czasie jazdy są poniżej oczekiwań. Spalanie na poziomie 8,6 litra na 100 km. Udany silnik – w miarę niezłe osiągi, umiarkowane spalanie i przyzwoita trwałość. Mocniejsza jednostka ma pojemność 2.4 litra i moc 190 KM. 7,9 s do setki oraz 227 km/h prędkości maksymalnej to już bardzo przyzwoite wyniki. Pali około litr benzyny więcej od jednostki 2.0. Ten silnik również cieszy się dobrą opinią – bardzo dobre osiągi i wysoka trwałość.

Zobacz też: Używane Volvo S60: Prestiż i bezpieczeństwo

Silnik diesla Hondy Accord

Tutaj nie mamy wyboru. Jest jedna jednostka, za to bardzo udana. Silnik ma pojemność 2.2 litra, moc 140 KM oraz 340 Nm momentu obrotowego. 9,4 do 100 km/h przy spalaniu na poziomie 5,4 litra oleju na 100 km można uznać za bardzo dobre parametry.

Co polecamy ?

Jeśli benzyna, to wersja 2.4. Pali trochę więcej od słabszego „benzyniaka”, lecz oferuje o wiele lepsze osiągi. Diesel 2.2 to udana konstrukcja, lecz niestety mało jest ofert na rynku wtórnym. Spowodowane to jest prawie 20-procentową akcyzą na silniki o pojemności powyżej 2 litrów. Dlatego też oferta jest skromna, zarówno wśród aut kupionych w Polsce, jak i egzemplarzy sprowadzonych zza granicy.

Skrzynia biegów

Napęd na przednie koła przekazywała 5-cio biegowa (wersja 2.0) lub 6-cio biegowa (wersja 2.2 i 2.4) skrzynia manualna. Dostępny był również automat, lecz jedynie z silnikami benzynowymi.

Zobacz też: Używany Mercedes klasy E: nowa para okularów

Zawieszenie

Z przodu kolumny McPhersona, z tyłu układ wielowahaczowy. Układ jezdny jest precyzyjny i niezawodny.

Usterki Hondy Accord

Silnik: hałasujący rozrząd w dieslach, w egzemplarzach z dużym przebiegiem musimy się liczyć z wymianą koła dwumasowego lub regeneracją turbosprężarki. Silniki i-VTEC mają tendencje do trochę podwyższonego zużycia oleju.

Zawieszenie: zużyte gumki stabilizatora (oznaką tego jest stukanie w przednim zawieszeniu).

Oprócz tego problemy z parującymi reflektorami, awariami silniczka elektrycznego otwierania klapy bagażnika w kombi oraz korozją w nadkolach.

Zobacz też: Używany Fiat Grande Punto II: większa kropka

Ceny części Hondy Accord:

Wahacz przedni: 450 zł

Amortyzator przedni: 433 zł

Klocki hamulcowe przednie: 273 zł

Tarcze hamulcowe przednie: 524 zł

Sprzęgło kompletne: 1125 zł

Reflektor przedni: 323 zł

Zobacz też: Używana Alfa Romeo 147: styl, szyk i naprawy

Podsumowanie - Honda Accord VII

Zalety: Ładne i trwałe wykończenie kabiny, dobry diesel 2.2 i-CTDi, dobre właściwości jezdne, łatwa odsprzedaż.

Wady: wysokie ryzyko kradzieży, uboga paleta silników, wysoka cena zakupu, drogie części zamienne.

Honda Accord VII generacji to naprawdę porządnie zbudowane auto. Mimo, że wybór silników jest mały, to są to udane jednostki. Świetna jakość montażu i przestronność wersji kombi także zachęcają do zakupu. Niewątpliwą zaletą auta jest także jego wygląd, który na tle konkurencji wygląda naprawdę świeżo. W zasadzie jedyną poważniejszą wadą auta są wysokie ceny na rynku wtórnym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA