REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Japończyk do miasta

Michał Łuczyński
Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. fot. Toyota
Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

Niewielki samochód miejski, ze sprawdzoną technologią pod maską oraz atrakcyjną stylizacją. Nadal stanowi łakomy kąsek na rynku pojazdów używanych. Trudno się temu dziwić.

Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. Nawet dziś Yaris może się podobać, nic więc dziwnego, że w 1999 jego obła sylwetka i centralnie umieszczony wyświetlacz robiły wrażenie. Choć wnętrze wykonano ze średniej jakości materiałów, ich spasowanie nie pozostawia wiele do życzenia. Ładny samochód szybko zyskał grono wielbicieli wśród płci pięknej. Co więcej, we wnętrzu stosunkowo małego auta znalazło się sporo schowków. Bagażnik, dzięki przesuwnej kanapie ma od 205 do 305 litrów pojemności. Po złożeniu siedzeń powstaje przestrzeń o pojemności 900 litrów. Kolejnym atutem Yarisa jest jego zwrotność i przeszklenie bryły, które przekłada się na świetną widoczność. Parkowanie i poruszanie się po zatłoczonych metropoliach nie jest zbytnio nieprzyjemne.

REKLAMA

Zobacz także: Opinie kierowców o Toyocie Yaris

Nie do zdarcia

Toyota zaoferowała swoim klientom nowoczesną i niezawodną technologię. Pod maskę trafił czterocylindrowy silnik o pojemności 1 litra ze zmiennymi fazami rozrządu. Nowoczesna konstrukcja wymaga co prawda wzmożonej opieki (warto pamiętać o regularnych wymianach oleju i filtrów), jednak odwdzięcza się wysoką kulturą pracy, względnie dobrymi osiągami i niskim spalaniem. W egzemplarzach o dużym przebiegu mogą zdarzyć się awarie sondy lambda i drobne wycieki oleju.

Zobacz także: Czeski bestseller

Jeśli komuś jednolitrowa jednostka o mocy 68 KM nie wystarcza, powinien poszukać egzemplarza z silnikiem 1.3 litra o mocy 90 KM. W 2001 pojawił się też turbodiesel 1.4 D-4D (z wtryskiem common rail). Niektórzy uważają, że po kilku latach użytkowania drgania jednostki diesla wpływają na standard podróżowania (hałas, skrzypienie plastików itp.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Droga Toyota

Niestety (dla kupujących) zalety Yarisa wpływają na jego cenę. Jest ona wyższa od cen konkurentów w klasie. Zakup Yarisa z początku produkcji z silnikiem o mocy 68KM to wydatek rzędu 10 tysięcy złotych, a taki sam model z rocznika 2004-2005 będzie wymagał wydania 20, a może nawet 23 tysięcy złotych. Ceny diesli kształtują się podobnie. Ci, którzy chcą by ich Toyota łączyła funkcjonalność z osiągami, powinni zwrócić uwagę na wersję T-sport z silnikiem 1,5 16V o mocy 106KM. Taki Yaris, w dobrym stanie jest zwykle o około 1,5-2,0 tys. droższy od porównywalnego modelu ze słabszym silnikiem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

Test: Nissan Ariya e-4ORCE 394 KM. To hot-SUV o napędzie elektrycznym

Elektryczny SUV nie kojarzy się z emocjami? Pomyślicie tak tylko dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździliście prawie 400-konną Ariyą. Z tym autem niewiele modeli sportowych ma szansę podczas startu spod świateł. A to nie koniec jej zalet.

Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]

REKLAMA

Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

Polski rynek ze wzrostami sprzedaży w 2024 r. Auta osobowe drożeją, a dostawcze... tanieją

Blisko 50 tys. fabrycznie nowych aut osobowych. Na tyle został wyceniony rynek w Polsce w marcu. Lider? Ten jest tylko jeden. Pozycję zachowuje Toyota.

REKLAMA