REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opel Insignia – innowacyjny partner w biznesie

REKLAMA

Opel Insignia to auto o ugruntowanej pozycji na rynku. Bogata gama wersji nadwoziowych oraz szeroka paleta silników decydują o jego popularności. Sukcesywnie rozwijany i udoskonalany, cały czas prezentuje wysoki stopień zaawansowania technicznego.

Opel OnStar – Osobisty Opiekun Klienta

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, w najnowszej Insignii Opel zaprezentował przełomowe rozwiązanie, niespotykane w tej klasie aut. Opel OnStar, bo o nim mowa, to zaawansowany system wsparcia kierowcy, gwarantujący mu nie tylko wysoki komfort podróżowania i bezpieczeństwo, ale i zupełnie nowe możliwości wykorzystania auta w biznesie. Na czym dokładnie polega?

REKLAMA

Szybsze docieranie do celu

W ramach systemu OnStar, kierowca ma do dyspozycji doradcę, z którym może połączyć się w każdej chwili za przyciśnięciem jednego klawisza. Konsultant ten doradzi prowadzącemu m.in. optymalną trasę dojazdu w wybrane przez niego miejsce, zdalnie ustawiając cel w nawigacji Insignii. Doradca pomoże także odnaleźć w jego okolicy interesujący go hotel bądź najbliższą stację paliw, jeśli w aucie poziom paliwa będzie niski. Wytyczy także objazd, jeśli na drodze pojawi się nieprzewidziany korek. Z punktu widzenia przedsiębiorcy rozwiązanie to pozwala wyraźnie skrócić czas dotarcia na spotkanie biznesowe i ograniczyć stres, jaki takiej podróży możesz towarzyszyć.

Automatyczne reagowanie na wypadek

Ale to nie wszystkie możliwości systemu OnStar. Jednym z jego przewodnich zadań jest dbanie o życie i zdrowie podróżujących Insignią osób. W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem auta, jego komputer bezzwłocznie uruchomi automatyczny system wzywania pomocy, a ten poprzez konsultanta, zawiadomi odpowiednie służby ratownicze (jeśli kierowca nie będzie reagował na komunikaty doradcy).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pomoc w odnalezieniu skradzionego auta

Z punktu widzenia przedsiębiorcy niewątpliwą zaletą systemu jest także możliwość szybkiego zlokalizowania auta jeśli dojdzie do jego kradzieży. Właściciel samochodu również może liczyć na pomoc doradców OnStar. Konsultanci na jego życzenie przekażą Policji aktualne położenie auta, a nawet zablokują zapłon w pojeździe, skutecznie unieruchamiając poszukiwany samochód. Jeśli w aucie znajdowały się ważne dokumenty firmy (faktury, pełnomocnictwa, akta spraw sądowych itp.) albo jej specjalistyczny sprzęt, to istnieje duża szansa na ich odzyskanie. Na życzenie właściciela auta, usługę lokalizacji można jednak zawsze łatwo dezaktywować.

Pełna diagnostyka samochodu

REKLAMA

Oprócz tego wszystkiego, system OnStar oferuje użytkownikowi Opla Insignii szereg innych przydatnych funkcji. Na wyświetlaczu swojego smartfona może on sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, kondycję oleju silnikowego, ilość paliwa w baku, czy termin zbliżającego się przeglądu. Skontroluje także pojazd na wypadek pojawienia się ewentualnych błędów czy usterek, a raz w miesiącu OnStar prześle e-mailem całościowy raport o stanie technicznym auta do jego właściciela.

Kierowca zyskuje zatem więcej czasu na realizację zadań, ważnych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Brak konieczności ręcznego obsługiwania nawigacji, zwiększa jego bezpieczeństwo za kierownicą, a wczesna informacja o zbliżającym się przeglądzie pojazdu, pozwoli mu z wyprzedzeniem zaplanować  plan pracy na nadchodzące dni.

System ten wprowadza Opla Insignię w świat absolutnie najnowszej techniki, który dotąd dostępny był wyłącznie w klasie aut luksusowych. Co więcej, korzystanie z niego jest w pełni darmowe przez okres pierwszego roku.

Opel Insignia – unowocześnione wnętrze

Innowacyjne jest także wnętrze nowej Insignii, które przy okazji ostatniego liftingu zostało gruntownie zmodernizowane. Na środku konsoli centralnej pojawił się nowy, dotykowy ekran systemu multimedialnego o przekątnej 8-cali i wysokiej rozdzielczości. Co więcej, od wersji Edition, dostępny jest także drugi wyświetlacz o takiej samej przekątnej, umieszczony w miejscu analogowych wskaźników prędkości i obrotomierza. Na jego ekranie mogą być wyświetlane nie tylko parametry dotyczące samego auta, ale i mapa nawigacji satelitarnej, czy obowiązujące na danym odcinku trasy znaki drogowe (system Opel Eye).

Przestronna kabina

Funkcjonalność auta firmowego zależy w dużym stopniu od jego przestronności. Z uwagi na duży rozstaw osi, nowa Insignia oferuje pięcioosobową kabinę z dużym przedziałem pasażerskim. W zależności od wybranej wersji nadwoziowej, bagażnik Opla Insignii ma nieco inną kubaturę. W sedanie ma on pojemność 500 litrów, w hatchbacku 530-litrów, a w kombi aż 540 litrów. Ta ostatnia odmiana ma też jeszcze więcej miejsca nad głową w drugim rzędzie siedzeń, ze względu na nieco wyżej poprowadzoną linię dachu.

Certyfikowane fotele AGR

Z uwagi na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w tym naturalną skórę (opcja), nowoczesne wyposażenie i solidne wyciszenie kabiny, Insignia z powodzeniem może pełnić funkcję auta reprezentacyjnego. Na wysoki komfort podróżowania wpływ mają także jej fotele, w tym te z certyfikatem AGR, adresowane dla osób spędzających wyjątkowo dużo czasu za kierownicą auta.

Nowoczesna gama silników

Potężne auto mające spełnić najróżniejsze wymagania i odnaleźć się w każdej roli, powinno posiadać mocne i wydajne silniki. Z tego powodu prawie wszystkie jednostki napędowe oferowane w Oplu Insignii posiadają turbodoładowanie. W połączeniu z ich niedużą pojemnością skokową, gwarantuje to świetne osiągi przy relatywnie niskim zużyciu paliwa.

Ciche i oszczędne silniki Diesla

REKLAMA

Klienci prowadzący swój biznes powinni zwrócić szczególną uwagę także na oszczędne i bardzo ciche silniki Diesla dostępne w nowej Insignii. To one pozwalają skutecznie ograniczyć koszty podróży służbowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów i komfortu jazdy (zwłaszcza w połączeniu z automatyczną skrzynia biegów).

Gama silników Diesla obejmuje trzy bardzo wydajne motory – 1.6 CDTi 120 KM, 1.6 CDTi 136 KM i 2.0 CDTi 170 KM. Podstawowy 120-konny silnik zachwyca niezwykle niskim zużyciem paliwa. W mieście spala on 4,9 l oleju napędowego na 100 km, na trasie jego apetyt potrafi spaść nawet do 3,7 l/100 km (Insignia hatchback)! Co ważne, nawet znacznie mocniejszy, aż 170-konny motor, okazuje się być bardzo ekonomiczny, zadowalając się średnio 6,8-litrami paliwa na 100 km. Opel Insignia udowadnia zatem, że utrzymanie nawet ogromnego kombi z pojemnym bagażnikiem i mocnym silnikiem, nie musi wiązać się z wysokimi kosztami eksploatacji.

Opel Insignia z napędem 4x4

Ważą cechą Opla Insignii jest także możliwość wyposażenia go w napęd 4x4, zapewniający lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Jakby tego było mało, osoby przemieszczające się często w trudniejszym terenie – architekci, projektanci, inżynierowie – mogą wybrać jeszcze wszechstronniejszą odmianę Insignii czyli Country Tourer. Wyposażona w napęd wszystkich kół, podwyższony o 20 mm prześwit i dodatkowe osłony podwozia, jest w stanie dotrzeć tam, gdzie zwykłe auto nie byłoby w stanie. Co więcej, wersja ta może nawet ciągnąć przyczepę z ładunkiem, a o jej stabilność będzie dbać system elektronicznej stabilizacji przyczepy.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Inżynierowie Opla odpowiedzialni za bezpieczeństwo Insignii, wykonali swoje zadanie wzorowo, zabezpieczyć zarówno kierowcę jak i pasażerów przed  niebezpieczeństwami na drodze. Oprócz zaawansowanego, wielowahaczowego zawieszenia gwarantującego pewne prowadzenie nawet w trakcie gwałtownych manewrów, wyposażyli Opla Insignię  w szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa. System stabilizacji toru jazdy, rozpoznawania znaków drogowych Opel Eye, skrętne reflektory bi-ksenonowe AFL czy układ wspomagania parkowania to niektóre z nich. Całkowitą nowością jest adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją automatycznego hamowania, który samoczynnie utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego  pojazdu. Jeśli kierowca nie zareaguje na zagrożenie, system automatycznie rozpocznie hamowanie za niego.

nieznane

Ople Insignia w leasingu 0%

Mocną stroną Opla Insignii jest także sposób finasowania jego zakupu – co odzwierciedla specjalna oferta producenta  pozwalająca nabyć nową Insignię w ramach leasingu 0%, dofinansowanego przez koncern General Motors.

Klienci będą mogli także sprawdzić działanie nowatorskiego sytemu OnStar i zweryfikować wszystkie informacje na temat auta w ramach jazd testowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA