REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skoda Yeti: konstrukcja wszechstronna

Do wyboru jest 6 jednostek napędowych  fot. motowieszjak
Do wyboru jest 6 jednostek napędowych fot. motowieszjak

REKLAMA

REKLAMA

Skoda zrobiła swój pierwszy krok w świecie SUVów i off-roadu. Model Yeti oparty na Octavii 4x4 jest tak naprawdę nieco wyżej zawieszonym kompaktem wystylizowanym na dzielny terenowy pojazd.

Nie znaczy to wcale, że nie jest solidną konstrukcją. Początkujący gracz jakim jest Yeti odznacza się dużą ilością miejsca w środku. Nie można narzekać na brak miejsca na nogi z przodu i z tyłu, również nad głowami znajdziemy sporo miejsca. 410 litrowy bagażnik, rozszerza się do imponującej pojemności 1760 litrów co pozwala bez problemu przewieźć nawet 2 rowery.

REKLAMA

Auto ma wiele wspólnego z modelami Roomster i Superb co gwarantuje solidne wykonanie. Zrównoważony wygląd nie jest pozbawiony oryginalności i nie pozwala pomylić Skody Yeti z żadnym innym autem. Mimo grania roli terenowego wyjadacza Yeti najlepiej czuje się na ulicach miasta. Komfortowe prowadzenie dzięki udanemu zespołowi napędowemu sprawia, że „Czeszka” czuje się tam jak w swoim żywiole. 

Zobacz też: Nowy Jeep Grand Cherokee 2011

REKLAMA

Nieco gorzej jest w terenie , sztywniejsze nastawy zawieszenia sprawiają że jazda po dużych dziurach nie należy do przyjemności, jednak spory prześwit pozwala bez zmartwień jechać po większości bezdroży. Wyższa pozycja za kierownicą daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia łatwe wsiadanie i wysiadanie, a także daje doskonały widok na to, co dzieje się za oknem samochodu.

Za sprawą takich powodów ludzie kierują swoje kroki w stronę małych SUVów i to niewątpliwy atut nowej Skody.
Pod maską do wyboru znajdziemy 3 jednostki benzynowe i 3 jednostki diesla.
Wszystkie wyposażone są w turbosprężarkę. Najsłabsza o pojemności 1.2 litra dysponuje mocą 105KM i wystarcza do swobodnego przemieszczania się. Nieco mocniejszy jest silnik 1.4TSI (122KM). Najsilniejszy benzyniak to turbodoładowane 1.8 o mocy 160 KM połączone z napędem na 4 koła. Yeti z tym silnikiem rozpędza się do „setki” w 8.4 sekundy spalając średnio 8 litrów na 100km.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Rekord sprzedaży Skody

Gama diesli to dobrze znany w grupie VAG silnik 2.0TDI. Odpowiednio o mocach 110, 140 i 170 KM. Wszystkie z nich są dostępne z napędem na 4 koła (poza 110 konną wersją gdzie wymaga to dopłaty). Podstawowa wersja Skody (1.2 TSI) kosztuje 63 tysiące złotych, próżno jednak w niej szukać klimatyzacji czy radioodtwarzacza. Na diesla trzeba przeznaczyć kwotę co najmniej 76 tysięcy złotych, która jednak, w zależności od wyposażenia, może urosnąć do ponad 100 tysięcy.

Konstrukcja wszechstronna, mimo wszystko o miejskim charakterze, w połączeniu z bardzo dobrymi jednostkami napędowymi mają zapewnić Skodzie mocne miejsce w klasie crossoverów.

Napęd na 4 koła jest standardem w wersjach 140 i 170 konnej diesla. fot. moto wieszjak
Wnętrze w stylu grupy VAG, bardzo dobre materiały i jakość wykończenia na wysokim poziomie fot. moto wieszjak
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA