| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Testy aut > Hyde Park > Flota kurierska - nie tylko samochody!

Flota kurierska - nie tylko samochody!

Większości osób, flota firmy kurierskiej kojarzy się głównie z samochodami dostawczymi. Tymczasem pojazdy kurierów są o wiele bardziej zróżnicowane. Trycykle, furgony na metan, a nawet… łódź – wszystkie te środki transportu można dziś znaleźć we flocie firmy kurierskiej!

Dobra firma kurierska zrealizuje najbardziej wymagającą usługę: w ekspresowym tempie przewiezie niemal wszystko, i to w dowolny kraniec świata. Jednak tylko największych graczy stać na tworzenie i utrzymywanie gęstych sieci połączeń lotniczych i drogowych, a także inwestycje technologiczne, które pozwalają monitorować status przesyłek w czasie rzeczywistym. Elementem tego sprawnie działającego systemu są przede wszystkim świetnie wyszkoleni ludzie, ale również dostosowana do specyfiki usług (a także coraz bardziej przyjazna środowisku) flota.

Zobacz też: Radio CB – czy jego używanie jest legalne?

Flota kurierska - elektryczne ciężarówki, Trycykle, a w Wenecji... Łódź!

Sieć lotnicza i drogowa firmy kurierskiej TNT Express obejmuje ponad 200 państw. Firma zarządza flotą 50 samolotów oraz 30 000 pojazdów. Są wśród nich bardzo innowacyjne środki transportu.

Zakorkowane centra miast i panujący w nich smog wymagają od branży transportowej stosowania coraz bardziej przyjaznej floty. Już dziś wprowadza się wiele programów pilotażowych, zmierzających do popularyzacji pojazdów elektrycznych. TNT Express bierze udział w tego typu programach np. w Pekinie i Szanghaju. Dziś flota TNT obejmuje kilkadziesiąt elektrycznych ciężarówek o ładowności 3,5 i 7,5 tony. Firma inwestuje również w innowacyjne pojazdy: dziś po ulicach dziewięciu miast Francji poruszają się 22 trycykle - trójkołowe rowery w barwach TNT. Każdy przewozi przesyłki o wadze do 350 kg. Zaletą pojazdów jest możliwość szybkiego przemierzania miast i nieemitowanie spalin. Trzy trycykle obsługują centrum Paryża – każdy z nich rozwija prędkość 25km/h. Oprócz nich we francuskiej flocie TNT poruszają się samochody elektryczne i na biodiesel.

Zobacz też: Czy odblaski dla dzieci są obowiązkowe?

W Hadze TNT Express transportuje przesyłki w centrum miasta za pośrednictwem pojazdu elektrycznego typu COMS. COMS otrzymał specjalną certyfikację do poruszania się po ścieżkach rowerowych w Holandii. Pojazd przewozi przesyłki do 100 kg, rozwijając maksymalną prędkość 45 km / godz.; jego zasięg to 50 km.

Natomiast włoski oddział TNT Express zainwestował w 115 furgonów napędzanych gazem ziemnym (metanem). Od tego roku samochody będą wykorzystywane do świadczenia usług w Rzymie i okolicach. Pozwoli to ograniczyć koszty paliwa o 40% w porównaniu ze standardowymi pojazdami i zmniejszyć emisję CO2 o 5–8%. Wprowadzenie nowych pojazdów sprawi, że łączna emisja z pojazdów TNT zmniejszy się o 370 ton CO2 w skali roku.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Motopopo - łódź, która dostarcza przesyłki przemieszczając się kanałami Wenecji
Motopopo - łódź, która dostarcza przesyłki przemieszczając się kanałami Wenecji

Na drogach Wielkiej Brytanii pojawiły się pojazdy o długości 15,65 m (2 metry dłuższe niż standardowe).
Na drogach Wielkiej Brytanii pojawiły się pojazdy o długości 15,65 m (2 metry dłuższe niż standardowe).

W Hadze przesyłki są transportowane za pośrednictwem pojazdu elektrycznego typu COMS.
W Hadze przesyłki są transportowane za pośrednictwem pojazdu elektrycznego typu COMS.

Po ulicach dziewięciu miast Francji poruszają się 22 trycykle - trójkołowe rowery. Każdy przewozi przesyłki o wadze do 350 kg.
Po ulicach dziewięciu miast Francji poruszają się 22 trycykle - trójkołowe rowery. Każdy przewozi przesyłki o wadze do 350 kg.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK