| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Zima > Jak parkować zimą?

Jak parkować zimą?

Zaparkowanie auta w sezonie zimowym w mieście to nie lada sztuka. Większość miejsc jest zasypana śniegiem. Ale to dopiero wyjazd może okazać się problemem, kiedy w nocy spadnie dodatkowa warstwa śniegu.

Znalezienie dobrego miejsca do parkowania w zimę graniczy z cudem. Zazwyczaj miejsc wtedy ubywa, a w niektóre z nich nie ma możliwości wjechania, bo są całkowicie zasypane bądź za słabo odśnieżone. Warto zaopatrzyć się w łopatę

Dobre miejsce – łatwy wyjazd

Jeśli szukamy miejsca do zaparkowania auta na noc, warto rozejrzeć się za dobrą lokalizacją, tak, aby rano nie mieć problemów z wyjechaniem z parkingu.

Parkujemy zawsze tak, aby ustawić auto przodem do kierunku jazdy, ułatwi nam to wyjazd, albo ewentualne wypchnięcie auta z zasypanego miejsca.
Zazwyczaj spełnienie tego warunku jest bardzo kłopotliwe, gdyż auta parkowane na chodniku ustawiane są najczęściej pod pewnym kątem, równolegle do siebie.. Wjechanie tyłem w takie miejsce, w ciągu dnia, gdy stoi za nami sznur samochodów, jest dużym wyczynem. Wykonanie takiego manewru w nocy jest wygodniejsze, jednak trzeba uważać, by nie uszkodzić innych samochodów.

Zobacz również: Jak bezpiecznie jeździć zimą?

Unikajmy parkowania pod drzewami. Parkując pod drzewem narażeni jesteśmy na niespodzianki w postaci spadających sopli lodu i gałęzi obciążonych warstwą śniegu. Taką sytuację musimy wziąć pod uwagę w czasie intensywnych opadów śniegu. Jednak większe zagrożenie stanowi temperatura zbliżająca się do 0 stopni.

Wtedy śnieg staje się cięższy, gałęzie są namoknięte i o nieszczęście nie trudno. Należy wtedy uważać na sople lodu, ponieważ odrywają się od dachów i drzew, są one niebezpieczne dla karoserii, i szyb naszego samochodu.

Wiadomo, że można pociągnąć do odpowiedzialności właściciela danego budynku lub odcinka jezdni, jednak takie sprawy przeciągają się w nieskończoność i ciężko jest cokolwiek udowodnić.

Zobacz również: Jak i kiedy myć auto w zimę?

Zostawiając auto na noc pamiętajmy o uniesieniu wycieraczek, przedłużymy ich życie, a i sobie ułatwimy poranne odśnieżanie. Zbierająca się woda na piórach wycieraczek zamarza, przez co tworzy się warstwa lodu, którą ciężko usunąć z gum wycieraczek.

Wychodząc z samochodu warto zabrać ze sobą szczotkę do odśnieżania, następnego dnia nie będziemy musieli otwierać drzwi z warstwą śniegu na dachu. Unikniemy dzięki temu zamoczenia wnętrza auta opadającym śniegiem. Jeżeli mamy taką możliwość, zostawmy szczotkę, na którymś z kół samochodu, ukrytą w nadkolu. Nie musimy wtedy pamiętać o niej podczas porannego wyjścia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »