| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Jak działa aplikacja forDrivers?

Jak działa aplikacja forDrivers?

Aplikacja forDrivers ma celu nagradzać przepisową jazdę kierowców. W zależności od stylu jazdy kierowcy i respektowania przez niego przepisów ruchu drogowego będzie otrzymywał on określoną ilość punktów, które później będzie mógł wymienić na nagrody.

3.       Po wybraniu danego wyzwania użytkownik przenosi się do jego szczegółowego opisu.

4.       Opis pokazuje aktualny stan wykonania zadania.

5.       Wymagania w przypadku nagrody xxx

a.       pobranie aplikacji,

b.       rejestracja,  

c.       przejechanie 1 km z forDrivers każdego dnia przez 3 miesiące

d.       zdobycie co najmniej 5 odznak przez 3 miesiące.

e.       Twój wskaźnik bezpieczeństwa powinien mieć średnio 85% na koniec 3 miesiąca.

6.       Jeżeli któryś warunek zostanie spełniony – zostanie to przedstawione graficznie, np. ‘odhaczenie’, wyszarzenie itp.

7.       Postęp przy realizacji całego zadania również zostanie przedstawiony graficznie – pasek postępu lub

8.       Po spełnieniu wszystkich warunków użytkownik dostaje informacje (popup/nowy ekran), o tym, kiedy będzie rozstrzygnięcie konkursu i że zostanie o nim powiadomiony.

Dodatkowo będziemy edukować i przyznawać odznaki.

zimna krew

Relax

Odpoczynek to podstawa.

Po dwóch godzinach od rozpoczęcia jazdy zrób sobie 20 min. przerwy.

zimna krew

Nocny marek

Sen to zdrowie.

Jeżeli prowadzisz w godzinach nocnych zrób przynajmniej jedną, X h przerwę.

Co dokładnie ocenia program analizujący zachowanie kierowcę ? Czy ocenia on jedynie prędkość z jaką porusza się kierowca na danym ograniczeniu prędkości czy sprawdza także jego zachowanie przed przejściami dla pieszych lub skrzyżowaniach z sygnalizacją?

Zakres analizowanych danych będzie obejmować:Oprócz tego oraz np. zachowania kierowców  przy szkołach, czarnych punktach, etc.

Czy kierowca, który przekracza prędkość automatycznie przestaje otrzymywać punkty? A może otrzymuje je, tylko w nieco mniejszej ilości w zależności od tego o ile km/h przekracza prędkość?

Cały system przyznawania punktów przez nas opracowany zawiera wiele składowych, na podstawie których przydzielamy punkty. Z założenia nie odejmujemy ich, ale nieprzyznanie punktów to ewidentna strata dla kierowcy, który grywalizuje np. o samochód

Czy liczba przyznanych punktów jest inna w zależności od przepisu, do którego się stosuje kierowca? Np. więcej punktów otrzymuje kierowca, który zwolnił na ograniczeniu do 40 km/h przed szkołą, a mniej kierowca, który zwolnił na drodze krajowej z 90 do wymaganych znakiem 70 km/h?

Tak, liczba przyznanych punktów jest uzależniona od kontekstu i otoczenia, w jakim dany kierowca się znajduje/podróżuje. Zapewne mniej niebezpieczne będzie przekroczenie prędkości o 20 km/h na autostradzie aniżeli przy wspomnianej szkole - dobrze wiemy, że 10 km mniej ratuje życie!

Czy kierowca otrzymuje dodatkowe punkty za dynamiczne ruszenie na światłach, poprawiające przepustowość ruchu na skrzyżowaniach miast?

Technika ruszania autem także ma istotny wpływ na końcowy sukces. Kierowca, który płynnie i dynamicznie rusza otrzymuje specjalną odznakę.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacja na telefon forDrivers
Aplikacja na telefon forDrivers

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Posyniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK