| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Jak działa aplikacja forDrivers?

Jak działa aplikacja forDrivers?

Aplikacja forDrivers ma celu nagradzać przepisową jazdę kierowców. W zależności od stylu jazdy kierowcy i respektowania przez niego przepisów ruchu drogowego będzie otrzymywał on określoną ilość punktów, które później będzie mógł wymienić na nagrody.

Jak długo zbierać trzeba punkty, aby otrzymać np. kawę czy bilet do kina? Czy uzależnione jest to od długości pokonanego dystansu czy czasu spędzonego za kierownicą?

Nasza grywalizacja stworzona jest według specjalnej metodologii tworzenia odznak RAMP, które w intuicyjny sposób informują użytkowników o postępie w grywalizacji oraz motywują do podejmowania dalszych działań:

RAMP/ Potrzeby

Relatedness/Odniesienie statusu w społeczności, połączenia w społeczności, przynależność

Autonomy/Autonomia, kreatywność, wybór, wolność, odpowiedzialność

Mastery/Mistrzostwo, nauka, rozwój osobisty, wtajemniczenie, flow

Purpose/Zamiar/intencja altruizm, znaczenie, sens

1. Użytkownik otrzymuje odznakę automatycznie, w momencie spełnienia konkretnego warunku mającego na celu większe zaangażowanie w bezpieczną jazdę.

2. Odznaki połączone są z misjami. Zespół forDrivers wraz z partnerami, którzy wspierają akcję, przygotował dla użytkowników aplikacji szereg wyzwań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Uważamy, że najlepszą metodą nauki i zaangażowania jest połączenie zabawy i rywalizacji. Chcemy zrealizować nasz cel, jakim jest spadek liczby kolizji i wypadków bez potrzeby wstrząsania zmysłami i emocjami.

3. Odznaki są umowną nagrodą nadającą sens rywalizacji head to head oraz rywalizacji grupowej, które później kierowcy mogą wymienić na nagrody, vouchery i zniżki u naszych partnerów. Członkowie społeczności forDrivers wezmą również udział w konkursie, w którym toczy się rywalizacja o nagrody główne, m.in. samochód, smartfony, vouchery do ogólnopolskiej sieci serwisów samochodowych.

4. Odznaki są prostym sposobem na wspieranie easy fun. Uzupełnienie systemu odznak o humorystyczne achievementy, np. podróże w różnych warunkach pogodowych odblokowują odznakę „Czasem słońce, czasem deszcz”, na podstawie pożądanych zachowań kierowców, statystyk dotyczących wykroczeń i sytuacji występujących na drodze. Działania te mają na celu zainteresowanie kierowcy, który często znużony monotonnym krajobrazem za szybą samochodu, zasypia za kierownicą lub przeciwnie - naciska mocniej pedał gazu, by dotrzeć szybciej do celu.

Przykład:

Nagroda główna – xxx

1.       Użytkownik uruchamia aplikację forDrivers

2.       Na ekranie po zalogowaniu użytkownik widzi statystyki swojego profilu (zdobyte punkty, odznaki, wartość wskaźnika bezpieczeństwa z ostatniej trasy etc.) oraz aktualne wyzwania (np. jedno najważniejsze wyzwanie).

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK