REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak rodzice mogą kontrolować styl jazdy swoich dzieci?

Odpowiednie urządzenia mogą monitorować zachowania i styl jazdy młodego kierowcy. Zebrane dane posłużą jego kształceniu i doskonaleniu techniki jazdy autem, by była ona bezpieczniejsza.
Odpowiednie urządzenia mogą monitorować zachowania i styl jazdy młodego kierowcy. Zebrane dane posłużą jego kształceniu i doskonaleniu techniki jazdy autem, by była ona bezpieczniejsza.

REKLAMA

REKLAMA

Kontrola rodzicielska w samochodzie to jedna z metod zapanowania nad młodym i niepokornym kierowcom. Jak działa system, który pozwala z większym spokojem przekazać auto młodemu kierowcy?

Kontrola rodzicielska w aucie

Zdany egzamin na prawo jazdy, pierwsze wyjazdy w roli kierowcy, dziecko wkracza w dorosłe życie. Rodzice są dumni ze swoich pociech, ale obawiają się o ich bezpieczeństwo za kierownicą.

REKLAMA

REKLAMA

Czy jeździ ostrożnie? Czy na drodze nie zagraża sobie i innym? Troska o dziecko to element życia każdego rodzica, bez względu na to, ile lat mają syn czy córka.  Statystyki Komendy Głównej Policji, dotyczące wypadków z 2014 r. udowadniają, że obawy nie wynikają jedynie z przewrażliwienia rodziców. Co piąte tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe zostało w ubiegłym roku spowodowane przez młodego kierowcę mającego 18-24 lata.

Tym, którzy martwią się o dzieci rozpoczynające przygodę za kierownicą z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Dzięki systemom monitoringu bazującym na technologii GPS możliwa jest bowiem niemal pełna kontrola nad pojazdami, a tym samym – ich kierowcami.  Rozwiązania te kojarzą się co prawda z usługami dla flot samochodowych oraz mobilnych pracowników, ale doskonale sprawdzą się również w przypadku rodziców, którzy chcą sprawować pieczę nad pociechami siadającymi za kierownicę. Rzecz nie w inwigilowaniu dzieci, ale trosce o ich bezpieczeństwo. Możliwość błyskawicznej reakcji w przypadku zagrożenia i szansa udzielenia natychmiastowej pomocy dzięki precyzyjnym danym o lokalizacji pojazdu to argumenty, które przemawiają nad zastosowaniem monitoringu w aucie, z którego korzysta dziecko.

REKLAMA

Tato, mamo, czy mogę pożyczyć samochód? To pytanie zawsze pada z ust dziecka, które zdało egzamin na prawo jazdy i chce sprawdzić swoje umiejętności na drodze. Wypożyczalnia nie zaryzykuje udostępnienia pojazdu młodocianemu kierowcy, natomiast rodzice nie potrafią odmówić. W obawie
o bezpieczeństwo swoich dzieci coraz częściej decydują się na montaż naszego urządzenia GanFleet. Umieszczony w pojeździe moduł przesyła dane, które można  odczytać na komputerze za pośrednictwem przeglądarki www bądź w telefonie, korzystając z dedykowanej aplikacji”
– mówi Dominika Włodarczyk, Key Account Manager w firmie Gannet Guard Systems.

System daje rodzicom dostęp do bieżących danych dotyczących przemieszczania się pojazdu, prędkości z jaką jedzie dziecko, postojów auta, tankowań oraz raportów historycznych obejmujących wymienione parametry i m.in. koszty eksploatacji. Urządzenie GanFleet oznacza dla rodziców pełną kontrolę nad stylem jazdy młodocianego kierowcy, mogą być spokojni zarówno o swoje dziecko, jak
 i użyczony samochód

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Auto to ogromna pokusa, żeby zaimponować przyjaciołom, czy dziewczynie. Niestety często brak doświadczenia za kierownicą i brawurowa jazda kończą się tragicznie. Polecamy rodzicom monitorowanie aut, którymi jeżdżą ich dzieci. Zwłaszcza na początku doświadczone osoby powinny znać styl jazdy młodocianego kierowcy, żeby udzielić mu rad, szkolić i zapobiegać niepotrzebnym, stresującym sytuacjom” – wyjaśnia Dominika Włodarczyk.

Źródło: materiały prasowe Gannet Guard Systems

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

Test: Nissan Ariya e-4ORCE 394 KM. To hot-SUV o napędzie elektrycznym

Elektryczny SUV nie kojarzy się z emocjami? Pomyślicie tak tylko dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździliście prawie 400-konną Ariyą. Z tym autem niewiele modeli sportowych ma szansę podczas startu spod świateł. A to nie koniec jej zalet.

REKLAMA

Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]
Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

REKLAMA