REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakimi kierowcami są kobiety? Czy auto jest dla nich czymś więcej niż tylko środkiem transportu?

Dla 20% kobiet auto to przyjaciel, z którym łączy je emocjonalna więź.
Dla 20% kobiet auto to przyjaciel, z którym łączy je emocjonalna więź.
SEAT

REKLAMA

REKLAMA

Sukcesywnie rośnie liczba kobiet posiadających prawo jazdy i swój własny samochód. W związku z tym trzeba zadać pytanie, czy kobiety, dotąd uważane za słabych kierowców, mogą stanowić zagrożenie na drodze?Jaki jest ich stosunek do jazdy i do samego pojazdu?

Konferencja zorganizowana w siedzibie firmy CeCe Beauty w Warszawie, przez firmy Castrol oraz Seat, była okazją do zaprezentowania wyników badań dotyczących m.in. bezpieczeństwa kobiet za kierownicą auta oraz ich stylu jazdy. W spotkaniu uczestniczyła również aktorka Ewa Gawryluk, będąca twarzą tegorocznego Rajdu Polski Kobiet, która zwróciła m.in. uwagę na to, że znaczącemu przeobrażeniu uległ sposób traktowania kobiety przez serwisy i warsztaty mechaniki pojazdowej. Gdy w 1993 roku uzyskała uprawnienia do kierowania samochodem osobowym, mało który mechanik traktował ją jako równorzędnego partnera w rozmowach. Dziś sytuacje tego typu należą do rzadkości, a przedstawicielki płci pięknej to cenne dla serwisów klientki.

REKLAMA

Styl jazdy kobiet

Ewa Gawrywluk wraz z uczestniczącym w konferencji psychologiem, Małgorzatą Ohme, zgodnie przyznały, że kobiety prowadzą auto w sposób zdecydowanie bardziej bezpieczny od mężczyzn. Wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród 327 kobiet wieku 30-54 lata przez ARC Rynek i Opinia, potwierdzają opinię obu pań. Mimo że niemal połowa kobiet lubi szybką jazdę, to zdecydowana większość z nich stosuje się do ograniczeń prędkości, przepuszcza przechodniów na pasach i zwraca uwagę na to, aby pasażerowie na tylnym siedzeniu mieli zapięte pasy. Pytane o swój styl jazdy panie prawie jednogłośnie stwierdzają, że jeżdżą bezpiecznie (87%). Blisko 80% ankietowanych przykuwa dużą wagę do stanu technicznego swojego samochodu i należycie o niego dba. Prawie 60% zna się na parametrach technicznych auta, a dwie trzecie twierdzi, że porusza się nim w sposób ekonomiczny.

Samochód jako środek transportu

REKLAMA

Tylko co czwarta kobieta uważa samochód za środek transportu. Prawie dwukrotnie większy odsetek zapytanych pań, traktuje go jako miejsce, w którym dobrze się czuje, a dla prawie 20% z nich jest to wręcz przyjaciel. O sile przywiązania do auta i relacji jakie łączą go z jego właścicielką, decyduje w dużej mierze częstotliwość jego wykorzystywania przez nią. Kobiety, które poruszają się autem na co dzień, przywiązują się do niego w sposób emocjonalny znacznie częściej niż w przypadku kobiet użytkujących go sporadycznie, od wielkiego dzwona.

Wyniki badań potwierdzają wzrost zainteresowania jazdą samochodem przez kobiety, większą ich świadomość co do kwestii bezpieczeństwa na drogach oraz marginalizację stereotypowego myślenia o kobietach jako kiepskich kierowcach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Zagraniczny kierowca taxi w Polsce. Wiecie, że ponad połowa posiada wyższe wykształcenie?

    Zagraniczni kierowcy taxi w Polsce stali się standardem. Za kierownicami zasiadają głównie Ukraińcy, Białorusini i Gruzini. Aby ich poznać, FreeNow przeprowadziło badanie ankietowe wśród 1500. z nich.

    Ile zarabiają kierowcy zawodowi w Polsce?

    Dziś porozmawiamy o kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu w Polsce. Ile zarabiają? Oraz jak ich zarobki rosły na przestrzeni ostatnich lat?

    AFIR już obowiązuje. I stanowi potężne wyzwanie. Całe szczęście nie dla kierowców

    AFIR brzmi groźnie. Czy jednak kierowcy w Polsce mają się czego bać? Oni tak właściwie nie. Nowe rozporządzenie stanowi wyzwanie, ale dla operatorów pracujących na rynku elektromobilności. Stawia ambitne cele.

    Dziś wielka akcja policji "Pomiar prędkości". Na drogi ruszy cały sprzęt pomiarowy. Noga z gazu!

    Policja będzie dziś prowadzić wielką akcję "Pomiar prędkości". Na drogach pojawi się praktycznie cały dostępny sprzęt. Widać będzie mierniki stacjonarne, nieoznakowane i oznakowane radiowozy, a do tego będą prowadzone kaskadowe pomiary prędkości.

    REKLAMA

    Im więcej samochodów elektrycznych w Polsce, tym więcej musi być stacji ładowania – nowe prawo już działa

    Unia Europejska już dawno uznała, że główną barierą pożądanego tempa przyrostu samochodów elektrycznych jest gęstość stacji ładowania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, dla których stacje paliw budowane są już od ponad stulecia, stacje obsługi dla elektryków trzeba zbudować błyskawicznie.

    Stacje ładowania elektryków (min. 400 kW) co 60 km do 2025 roku. Przepisy AFIR już weszły w życie - czy dadzą spodziewane efekty?

    W sobotę 13 kwietnia 2024 r. weszło w życie unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które nakłada na państwa członkowskie obowiązek rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Nowe regulacje stawiają ambitne cele przed Polską i pozostałymi krajami UE oraz stanowią istotny krok w rozwoju zeroemisyjnego transportu. Aby dostosować się do nowych przepisów, działania Polski powinny być skoncentrowane na współpracy interesariuszy w taki sposób, aby zwiększać liczbę stacji ładowania o odpowiedniej mocy i zapewniać im szybkie przyłącze do sieci. 

    Ile kosztuje hybrydowa Dacia Jogger? Rumuńska nowość w polskich salonach

    Rumuńska marka stawia na technologię. To widać nie tylko po nowym Dusterze, ale i starszych modelach. Przykład? W Polsce debiutuje właśnie Dacia Jogger Hybrid 140. Ile kosztuje ta mocno rodzinna hybryda?

    Ten samochód jest wart 6,3 mln, ale... sztuk! On też był jednym z pionierów rynku SUV-ów

    Poprzednika zaprojektował sam Giorgetto Giugiaro. Twórcy Golfa II nie mieli zatem łatwego zadania. Historia pokazuje jednak, że wywiązali się z niego w stu procentach. Bo drugi etap ewolucji był ważnym elementem legendy kompaktowego Volkswagena.

    REKLAMA

    Nowe paliwo pojawi się w Polsce. Wielka zmiana na stacjach benzynowych od 1 maja

    Już 1 maja na polskich stacjach paliw pojawi się kolejna rewolucja. Z dystrybutorów zacznie płynąć nowe paliwo. Nowe, czyli tak właściwie to jakie? I czy ma to coś wspólnego np. z wycofywaniem się z E10? Sprawdźmy.

    Test: Nissan X-Trail 1.5 VC-T MHEV. To niby tylko zwykły, benzynowy X-Trail. Jednak zwykły nie jest

    To miał być zwykły X-Trail, ale mimo wszystko taki zwykły nie jest. Bo standardowy benzyniak moim zdaniem stanowi soczewkę. Soczewkę, która uwydatnia tylko zalety tego SUV-a. Przy tym teście warto jednak zadać pewne pytanie. Czy rodzinny Nissan nie jest trochę zbyt drogi?

    REKLAMA