| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Technika jazdy

Technika jazdy

Technika jazdy sportowej, jazda w stylu Eco, tajniki jazdy po zakrętach, jak zaparkować w kopercie, jazda po śliskiej nawierzchni, hamowanie silnikiem, jak uniknąć aquaplaningu. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poradach ekspertów zgromadzonych w naszym serwisie "Technika jazdy" http://technika-jazdy.wieszjak.pl/">technika-jazdy.wieszjak.pl.

Odbycie kursu i zdanie egzaminu na prawo jazdy nie świadczy o tym, że kierowca opanował dobrze technikę jazdy samochodem. Najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy moment w życiu każdego kierowcy następuje po kilku, a nawet po kilkunastu latach od odebrania prawa jazdy, gdy ten zaczyna czuć się pewnie. Oznacza to, że przestaje bać się wciskać gaz i zaczyna jeździć szybko. Niestety brak dobrej znajomości techniki jazdy doprowadza często do wielu przykrych zdarzeń. W serwisie technika jazdy nasi eksperci zgromadzili wiele interesujących porad dla bardziej i mniej doświadczonych kierowców.

W dziale Bezpieczeństwo zgromadziliśmy teksty dotyczące technik bezpiecznej jazdy. Znajdują się tutaj odpowiedzi m.in. na pytania typu jak jeździć autem z napędem na tylną oś oraz napędem 4x4, jak hamować samochodem z ABS, czy jak przejeżdżać przez kałuże.

Tutaj znajdziesz porady z działu Bezpieczeństwo

Wielu kierowców nie ma doświadczenia w zakresie jazdy z przyczepą, prawidłowego pokonywania zakrętów, czy parkowania w tzw. kopercie. Porady, które ułatwią ćwiczenia manewrów tego typu znajdują się w dziale Manewry.

Tutaj znajdziesz porady z działu Manewry

Szczególnego skupienia wymaga jazda w trudnych warunkach atmosferycznych. Padające deszcz, czy śnieg oraz mgła wymagają od prowadzącego pojazd szczególnej ostrożności. Wiele ciekawych spostrzeżeń i rad doświadczonych kierowców, które ułatwią podróżowanie w trudnych warunkach atmosferycznych zgromadziliśmy w dziale Ograniczona widoczność.

Tutaj znajdziesz porady z działu Ograniczona widoczność

Wielu kierowców szczególnie przeraża perspektywa jazdy w warunkach zimowych. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność, węższe drogi (z racji zalegającego na poboczach śniegu) wymagają większych umiejętności z zakresu techniki jazdy. Wszelkie porady dotyczące techniki jazdy w warunkach zimowych skupiliśmy w dziale Zima.

Tutaj znajdziesz porady z działu Zima

Wbrew pozorom także poruszanie się samochodem po mieście wymaga określonych umiejętności. Choćby umiejętność sprawnego podjeżdżania pod i zjeżdżania z krawężników, umiejętność sprawnego ruszania spod świateł, czy włączania się do ruchu pozwolą uniknąć stresu i ułatwią życie wszystkim uczestnikom ruchu w mieście. Wszelkiego tego typu poradniki zgromadziliśmy w dziale Miasto.

Tutaj znajdziesz porady z działu Miasto

Oddzielną kategorią jest jazda w trasie. Technika jazdy na autostradach i drogach szybkiego ruchu, manewry wyprzedzania, wymagają konkretnej wiedzy. Ciekawe porady w tym zakresie można znaleźć w dziale Trasa.

Tutaj znajdziesz porady z działu Trasa

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeżdżenie samochodem od kilkunastu lat nie oznacza, że znamy tajniki techniki jazdy.
Jeżdżenie samochodem od kilkunastu lat nie oznacza, że znamy tajniki techniki jazdy.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Jaranowska

Specjalista do spraw kampanii linków sponsorowanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »