| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Niezapłacony mandat - Urząd Skarbowy nie zapomina!

Niezapłacony mandat - Urząd Skarbowy nie zapomina!

Wiele osób nie płaci mandatów licząc na to, że ulegną one przedawnieniu. W rzeczywistości Urząd Skarbowy ma aż 3 lata na ściągnięcie należnej kwoty grzywny. Co więcej, ma do tego wiele skutecznych narzędzi.

Zaleganie z długami

Od mandatów nie są naliczane odsetki. Kierowca nie znajdzie się więc w Krajowym Rejestrze Dłużników, ale mimo to nie uda mu się uzyskać zaświadczenia o niezaleganiu z długami, aż do momentu zapłacenia mandatu. Urząd Skarbowy poza wyegzekwowaniem należności z tytułu mandatu doliczy także koszty egzekucyjne. Dlatego najlepiej starać się po prostu mandatom zapobiegać. – Uchronić się od mandatu można przede wszystkim jeżdżąc zgodnie z przepisami, ale nie zaszkodzi pomoc ze strony aplikacji dla kierowców. – mówi A. Kaźmierczak,  operator systemu Yanosik.pl – Kontrole prędkości mają z założenia charakter prewencyjny, a wzajemne informowanie się o nich przyczynia się zarówno do zdjęcia nogi z gazu, jak i do uniknięcia mandatu. – dodaje Kaźmierczak. Część kierowców liczy też na to, że uda im się wymigać od zapłacenia kary, gdy sprawa się przedawni. W praktyce do takich sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko. Urząd ma bowiem aż 3 lata na ściągnięcie należności i zazwyczaj pilnuje terminów.

Źródło: materiały prasowe Creandi.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »