| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Brak badań technicznych auta – czym skutkuje?

Brak badań technicznych auta – czym skutkuje?

Kiedy zostaniemy zatrzymani przez policję i kontrola wykaże brak przeprowadzonego badania technicznego, policjant zatrzyma nam dowód rejestracyjny.

Po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, możemy jeździć autem do 7 dni, ale pod warunkiem, że stróż prawa nie wpisał w nim ograniczeń, np. dojazd wyłącznie do stacji kontroli pojazdów. Pokwitowanie może jednak zawierać także całkowity zakaz poruszania się danym pojazdem.

Zobacz też: Jaka jest odpowiedzialność właściciela parkingu?

Policjanci decyzje takie, jak opisane powyżej, podejmują uzależniając je m.in. od wieku auta oraz jego stanu technicznego. Należy jednak bardzo uważać poruszając się takim pojazdem z ograniczonymi możliwościami prowadzenia. Kiedy bowiem natkniemy się na kontrolę policyjną i zostanie nam udowodnione, że nałożone ograniczenia zlekceważyliśmy, może się to skończyć odholowaniem auta na parking policyjny oraz dotkliwą grzywną.

Zobacz też: Jak przygotować się na awarię samochodu podczas podróży?

Kiedy uczestniczymy w wypadku prowadząc auto bez ważnego przeglądu, także możemy mieć duże kłopoty. Szczególnie wówczas, kiedy udowodnione by zostało, że stan techniczny naszego auta miał związek ze szkodą – to w przypadku odszkodowań z OC. W przypadku AC ubezpieczyciele wprowadzili wyłączenia odpowiedzialności w przypadku braku przeglądu technicznego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »