| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Podczas egzaminu na prawo jazdy sprawdzana jest nasza umiejętność manewrowania. Kiedyś manewry sprawdzano na placu w ośrodku egzaminacyjnym, teraz są one testowane na mieście, w naturalnych warunkach.

Podczas egzaminu, egzaminator wskaże nam miejsce, w którym powinniśmy zaparkować prostopadle. Manewr polega na wjechaniu w takie miejsce przodem, oraz wyjechanie tyłem. Dopuszczalna jest jedna korekta toru jazdy podczas wjeżdżania bądź wyjeżdżania. Pamiętajmy, że samochód musi być zaparkowany zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (czyli np. w przypadku parkowania na chodniku, musimy pozostawić odpowiednią ilość miejsca dla pieszych).

Zobacz również: Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

Nie zapomnijmy również o włączeniu i wyłączeniu migaczy w odpowiednich momentach. Do tego po zaparkowaniu, zarówno kierowca, jak i pasażer muszą mieć możliwość opuszczenia samochodu, czyli musimy mieć możliwość otworzenia drzwi dostatecznie szeroko.

Zasady parkowania skośnego są podobne do równoległego. Na miejsce parkingowe wjeżdżamy przodem, a wyjeżdżamy z niego tyłem. Mamy jedną możliwość poprawienia toru jazdy, a także musimy umożliwić sobie i innym swobodne wysiadanie. Parkujemy zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Zobacz również: Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Egzaminator wskaże nam miejsce, w którym mamy zaparkować. Manewr parkowania wykonujemy tyłem, opuszczamy miejsce parkingowe przodem. Mamy jedną możliwość poprawienia toru jazdy, a miejsce wyznaczone przez egzaminatora powinno stanowić mniej więcej dwie długości pojazdu, którym akurat się poruszamy. Pamiętajmy, aby nie najechać na krawężnik i parkować z zastosowaniem wszelkich zasad kodeksu o ruchu drogowym. Po zaparkowaniu, samochód nie może stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa innych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK