REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najciekawsze wynalazki marki Goodyear!

Hen van Tuyl, dyrektor Goodyear ds. rozwoju opon do pojazdów użytkowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Hen van Tuyl, dyrektor Goodyear ds. rozwoju opon do pojazdów użytkowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Goodyear

REKLAMA

REKLAMA

Goodyear zasłynął z produkcji opon samochodowych. Przez wiele lat nie tylko doskonalił ale i poszerzał możliwości tradycyjnej opony do auta. Wiele z dawnych rozwiązań do dziś wzbudza uznanie.

Goodyear i jego przełomowe rozwiązania

Pomysłowość w zakresie rozwiązań technologicznych, zrozumienie potrzeb klientów i wszechstronność – między innymi dzięki temu Goodyear należy do najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce już od ponad 8 dekad. Jest jednak coś jeszcze: firma nieustannie potrafi zaskakiwać.

REKLAMA

Goodyear jest jednym z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, które mają za sobą tak długą tradycję i zarazem wciąż proponują nowe rozwiązania. Od 1929 r., kiedy w Warszawie powstało pierwsze przedstawicielstwo firmy w naszym kraju, jej produkty wzbudzają powszechne zainteresowanie nie tylko wśród kierowców. Goodyear to także producent sterowców, balonów, a nawet pneumatycznego serca. Amerykański koncern ma na swoim koncie jeszcze jedno ważne osiągnięcie. Jest pierwszą firmą oponiarską na świecie, która wysłała swój produkt w kosmos. Tym samym Goodyearowi udało się zawojować swoimi produktami nie tylko kulę ziemską!

Opona przyszłości

Przyjęcie przez firmę nazwiska wynalazcy Charlesa Goodyeara jako oficjalnej nazwy sprawiło, że koncern pozostał wierny idei tworzenia innowacyjnych produktów i rozwiązań. Do osiągnięć Goodyeara należy m.in. stworzenie już w latach 20. XX wieku pierwszej opony terenowej odpornej na koleiny, opony Lifeguard o podwyższonej stabilności na wypadek przebicia w latach 30., czy też wyposażenie w ogumienie pierwszego pojazdu, który pokonał rekord prędkości na lądzie – 600 mil/h (965 km/h).

Zobacz też: Rusza produkcja opon bezciśnieniowych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednak firma nie spoczęła na laurach. Tylko w ubiegłym roku wprowadziła m.in. technologię SoundComfort, która zmniejsza hałas spowodowany rezonansem powietrza w ogumieniu. Natomiast na Targach Motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowała oponę koncepcyjną do aut klasy SUV, która ma mniejszą powierzchnię styku z nawierzchnią, co zmniejsza opór toczenia i przekłada się na poprawę efektywności paliwowej oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

Goodyear w sporcie motorowym

Sportowa aktywność marek motoryzacyjnych nie dziwi, ale Goodyear był na tym polu szczególnie widoczny. Przez wiele lat amerykański koncern produkował opony dla Formuły 1, przyczyniając się do zwycięstw m.in. Paula Richarda „Richie” Ginthera, Jackie`ego Stewarta, czy legendy Formuły 1 – Michaela „Schumi” Schumachera. Natomiast do dziś Goodyear dostarcza opony do samochodów biorących udział w popularnych wyścigach NASCAR oraz startujących w Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA (European Truck Race Championship FIA).

Goodyear w Polsce

REKLAMA

Na wsparcie Goodyeara mogą liczyć też polscy sportowcy. W 2011 roku marka wspierała RMF Caroline Team z Adamem Małyszem na czele, który wraz z zespołem startował w rajdach off-road samochodem Porsche Cayenne, wyposażonym w specjalnie przygotowane opony rajdowe typu off-road. Z tego zespołu wywodzi się działający dziś RMF 4RACING Team, również wspierany przez Goodyeara.
Sport to jednak nie wszystko. Niewiele marek oponiarskich angażuje się kulturalnie, dla Goodyeara to jednak nie problem. Przykłady? GOODFEST, czyli organizowany co roku w Dębicy festiwal współczesnej polskiej muzyki, czy też emitowany przed laty show telewizyjny „The Goodyear Revue”, prowadzony przez znanego i szanowanego muzyka jazzowego Paula Whitemana.
Serce Goodyeara bije też w Polsce

Przez lata działalności Goodyear coraz mocniej zacieśniał więzi z Polską, czego zwieńczeniem było nawiązanie współpracy z Firmą Oponiarską Dębica w 1995 r. Olbrzymie inwestycje w procesy produkcyjne, maszyny i urządzenia sprawiły, że dębicka fabryka awansowała do rangi jednego z najważniejszych ośrodków produkcyjnych Goodyeara w Europie, a jej produkty cieszą się dużym uznaniem wśród wielu europejskich kierowców.

„Za nami już 85 lat historii Goodyeara w Polsce, której efektem są miliony zadowolonych polskich i europejskich kierowców jeżdżących na oponach Grupy Goodyear. Trudno przewidzieć wszystkie nowe rozwiązania i technologie, które w najbliższych latach zostaną wprowadzone w branży motoryzacyjnej, ale jestem pewien, że tak jak dotąd Goodyear nadal pozostanie lider innowacji” – mówi Jacek Pryczek, Dyrektor Zarządzający Goodyear Europa Centralna.

Źródło: materiały prasowe Goodyear

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA