| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Opony > Opony A-Z > Inteligentny bieżnik w oponie

Inteligentny bieżnik w oponie

Opona dostosowująca się do aktualnie panujących warunków - to cel projektantów pracujących nad inteligentnym bieżnikiem. Jak ma on wyglądać? Kiedy pojawią się na rynku opony wykonane w tej technologii?

Ian Pearson jest zawodowym futurologiem, który śledzi i przewiduje rozwój wydarzeń w różnych obszarach technologii, biznesu, spraw społecznych, polityki i ekologii. Jest absolwentem wydziałów Matematyki i Fizyki z dyplomem doktora nauk. Pracował w różnych branżach technicznych, między innymi w aeronautyce, cybernetyce, zrównoważonym transporcie i kosmetyce elektronicznej. Jest między innymi wynalazcą wiadomości tekstowych i aktywnych soczewek kontaktowych. Był etatowym futurologiem BT w latach 1991-2007, a obecnie pracuje dla Futurizon, małego instytutu futurologii. Pisze, wykłada i świadczy usługi doradcze na całym świecie we wszystkich dziedzinach związanych z przyszłością technologii. Napisał kilka książek w kilku językach, w tym „You Tomorrow” i ponad 500 razy wystąpił w telewizji i radiu. Jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Komputerowego, Światowej Akademii Sztuk i Nauk, Światowej Fundacji Innowacji oraz Królewskiej Akademii Sztuk. Posiada tytuł doktora nauk i jest laureatem nagrody Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych (Award for Excellence) za całokształt dokonań.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. W 2013 roku minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej.

Po ustanowieniu pierwszych rekordów prędkości, Dunlop zwyciężył po raz pierwszy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1924 r. i jest rekordzistą wśród producentów opon pod względem liczby sukcesów w tym wyścigu, mając na koncie 34 zwycięstwa. W 2013 r.  opony Dunlop wybrali mistrzowie klasy LMP2 w europejskiej serii Le Mans i Mistrzostw Świata FIA w jeździe na wytrzymałość, a także zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu.

Opony Dunlop sprawdzają się również w najważniejszych wyścigach klasy Touring na całym świecie, w tym w popularnych australijskich mistrzostwach V8 Supercar oraz mistrzostwach British Touring Car. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. Więcej informacjo o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.eu  i www.motorsport.dunlop.eu.

Źródło: materiały prasowe Dunlop

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »