| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Zawieszenie > Fiat Uno: wymiana wahacza – opis krok po kroku

Fiat Uno: wymiana wahacza – opis krok po kroku


Wymiana wahacza, to kolejna czynność, która możemy wykonać we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy, jak poprawnie wymienić wahacze w Uno.

Przed rozpoczęciem wymiany najlepiej polać wszystkie śruby WD40. Podnosimy samochód i zdejmujemy koło po wcześniejszym poluzowaniu. Teraz odkręcamy śrubę sworznia. Do tego będzie nam potrzebny klucz 17. W celu wybicia sworznia ze zwrotnicy użyjemy młotka. Nie będzie to zbyt łatwa czynność, ale po kilku mocniejszych uderzeniach powinniśmy oddzielić te dwa elementy. Jeżeli dalej będzie to niewykonalne, przechodzimy do kolejnych punktów poradnika.

Zobacz też: Fiat Seicento: wymiana przedniego wahacza

Sworzeń zostawiamy, gdy będziemy mieli odkręcony i opuszczony wahacz, wtedy wyjdzie bez problemu. Kolejny krok, to demontaż pozostałych mocowań wahacza. Tył odkręcamy za pomocą klucza 17. Środkowe mocowanie wymaga skorzystania z dwóch płaskich kluczy 10. Montaż prowadzimy w odwrotnej kolejności. Najpierw montujemy tylne mocowanie, środkowe i na końcu celujemy sworzniem w otwór zwrotnicy. Oczywiście możemy wymienić tylko jeden wahacz. Jeśli zauważymy, że drugi jest w podobnym stanie, nie czekajmy z wymianą. Mając go no wierzchu, warto sprawdzić stan sworzni. Jeżeli jest taka potrzeba to montujemy nowe.

Pozostaje nam wizyta w stacji kontroli pojazdów w celu ustawienia zbieżności.

Zobacz też: Jak wymienić tuleje wahacza przedniego?

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »