| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Toyota Avensis I FL: montaż podświetlenia panelu otwierania szyb

Toyota Avensis I FL: montaż podświetlenia panelu otwierania szyb

Brak wyraźnego podświetlenia panelu sterowania szybami potrafi być uciążliwy. Zwłaszcza w nocy, wtedy musimy wszystko robić na wyczucie. Poniekąd, ma to duży wpływ na naszą koncentrację podczas jazdy.

Jest kilka sposobów, żeby poprawić podświetlenie tego panelu. Zamiast standardowego podświetlenia zdecydowaliśmy się na podświetlenie tak zwanego tła klawiszy. Robimy to za pomocą wstęgi silikonowej z diodami SMD i opornikami. Diody SMD są stosunkowo wydajne, więc efekt powinien być ciekawy.

Zobacz również: Toyota Avensis I: odstająca uszczelka podszybia

Rozwiązanie wykorzystujące wstęgę jest o tyle ciekawe, że silikon, który również ma możliwość przewodzenia światła w niedużym stopniu. Jeżeli uznamy, że podświetlenie jest za mocne, mamy możliwość odwrócenia wstęgi diodami w inna stronę. Wówczas, uzyskamy stłumiony promień światła. Akurat, może okazać się na tyle odpowiedni, że zostaniemy przy takiej konfiguracji.

Problemem może być uzyskanie odpowiednich napięć do prawidłowego działania wstęgi. Najlepiej wykonać to metodą prób i błędów. Jeżeli zlokalizujemy odpowiednie miejsce w układzie gdzie możemy podpiąć wstęgę, musimy przylutować kable. Ważne, żeby zrobić to bardzo solidnie. Unikniemy przerwania obwodu. Teraz możemy przeprowadzić próbę, jak działa nasze podświetlenie panelu.

Diody powinny podświetlać równomiernie wszystkie klawisze. Podświetlenie będzie widoczne poprzez wnęki w klawiszach. Takie rozwiązanie jest wystarczające, żeby swobodnie operować całym panelem. Oczywiście nie musimy montować całej wstęgi, wystarczy dociąć odpowiednią długość. Wkładamy ją przy bocznej krawędzi. Wchodzi na tak zwany „wcisk”.

Zobacz również: Toyota Avensis I FL: demontaż przedniego zderzaka

Kolor, jaki dobierzemy zależy od nas. Oczywiście, można próbować innych metod zamontowania podświetlenia. Możemy montować diody pod każdym klawiszem, jednak wydaje nam się to zbyt czasochłonne. Poza tym łatwo uszkodzić taki układ, zanim zamontujemy go finalnie. Te rozwiązanie, jest o tyle wygodne, że wykonujemy jeden układ, który podświetla cały panel.

Wszystko zależy od naszych zdolności manualnych i od tego, jak wyobrażamy sobie nasz panel. My polecamy rozwiązanie, przedstawione w tym artykule. Efekt naszej pracy, będzie najlepiej widoczny w nocy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK