| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.

Przygotowanie

Podczas wymiany filtra przeciwpyłkowego nie będziemy potrzebowali żadnych narzędzi ani przygotowań. Z powodzeniem możemy dokonać tej wymiany w dowolnym miejscu i w dogodnym dla nas czasie, bez konieczności udziału mechanika i korzystania z warsztatu.

Zobacz również: Dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy?

Wymiana

Filtr przeciwpyłkowy jest zlokalizowany w prawej dolnej części deski rozdzielczej. Po otworzeniu drzwi od strony pasażera, otwieramy schowek zlokalizowany w dolnej części deski rozdzielczej. W jego wewnętrznej części, w głębi znajdziemy po obu stronach znajdziemy dwa kołeczki. Oprócz funkcji ustalającej, pełnią one również rolę zawiasów. Wyjmujemy kołki wzdłuż ich osi obrotu delikatnie obracając w lewo i w prawo. 

Zobacz również: Czy autoklimatyzacja zwiększa zużycie paliwa?

Następnie wyjmujemy schowek ciągnąc go w swoim kierunku i delikatnie poruszając na boki. We wnęce nad silnikiem dmuchawy odnajdziemy klapkę z dwoma zatrzaskami, tam właśnie znajduje się filtr przeciwpyłkowy. Po otworzeniu klapki ostrożnie usuwamy zabrudzony filtr. Instalujemy nowy wkład filtra, zwracając uwagę na kierunek przepływu powietrza – jest oznaczony na filtrze strzałkami. Pozostałe czynności wykonujemy w kolejności odwrotnej do tych przedstawionych powyżej.

reklama

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Nissanie Almera N16. fot. Newspress
Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Nissanie Almera N16. fot. Newspress

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »