| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Mercedes W203: demontaż konsoli środkowej

Mercedes W203: demontaż konsoli środkowej

Chcąc wyjąć radio montowane przez producenta samochodu musimy zdemontować konsolę środkową. Nie ma potrzeby udawać się do serwisu. Z nami dowiesz się jak rozebrać konsolę środkową w swoim Mercedesie W203.

Zaczynamy od otworzenia podłokietnika i popielniczki. Teraz zabieramy się za wyjęcie mieszka ochronnego wybieraka biegów. Wyjmujemy go w kierunku przodu auta, ciągnąc lekko w prawo, w stronę słupka pasażera. Kolejny krok, to wymontowanie ramki mieszka, wystarczy podważyć palcami lub śrubokrętem i puszczą zaczepy.

Zobacz również: Jak wymienić przegub napędowy?

Następnie wyjmujemy górną obudowę tunelu. Najlepiej zacząć od strony popielniczki. Obudowa, może stawiać opór, gdyż jest zamocowana na blaszanych i plastikowych zatrzaskach. Zwalniamy zaczepy popielniczki i wyjmujemy ją. Przechodzimy do kratek nawiewu. Po lewej stronie kratek znajdują się bolce – górne i dolne. Najpierw odchylamy górne w prawo i ustawiamy kratki maksymalnie jak się da do góry.

Zobacz również: Jak uszczelnić układ wydechowy?

Od dołu kratki wykręcamy śruby Torx za pomocą klucza T20. Ustawiamy kratki w zerowej pozycji i uwalniamy dolne zaczepy. Przesuwamy kratki w dół i odkręcamy u góry śruby T20. Na górze znajdują się również zaczepy plastikowe nawiewów. Wyjmujemy nawiewy i wypinamy konsolę. Trzyma się u dołu na metalowych zaczepach. Zostało nam tylko odkręcenia radio i wypięcie z niego kostek, trzyma się na 4 śrubach. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

reklama

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Demontaż konsoli środkowej w Mercedesie W203. fot. Newspress
Demontaż konsoli środkowej w Mercedesie W203. fot. Newspress

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »