| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Skoda Fabia 2: montaż oryginalnego podłokietnika

Skoda Fabia 2: montaż oryginalnego podłokietnika

Podłokietnik jest bardzo przydatny podczas jazdy. Mamy gdzie położyć prawą rękę, do tego mamy przeważnie jeden schowek więcej. Oto opis, jak samemu zamontować podłokietnik w Fabii 2.

Sam montaż nie jest problematyczny. Głównym problemem jest zakup podłokietnika. Rynek części używanych nie posiada za wielu ofert w dobrych cenach. O autoryzowanym serwisie nie ma nawet, co myśleć. Kiedy już znajdziemy podłokietnik przystępujemy do montażu. Odkręcamy tunel środkowy. Zaczynamy od wykręcenia śrubek znajdujących się w półeczkach na napoje, zarówno w przedniej, jak i w tylnej. Podważamy osłonę gałki zmiany biegów. Unosimy ją i wykręcamy gałkę zmiany biegów. 

Zobacz również: Jak wyciszyć drzwi samochodowe?

Został nam hamulec ręczny. Uwalniamy zaczep i wyciągamy jego nakładkę, nie zapominamy o wyjęciu zaślepki przy hamulcu ręcznym. Zaczynamy od przykręcenia szkieletu podłokietnika. Pamiętamy, żeby wszystkie śruby dobrze przykręcić. Robimy to za pomocą śrub M6. Dostępne są one w ASO, jeżeli nie były dostarczone w montowanym zestawie. 

Zobacz również: Jak usunąć zapach papierosów z samochodu?

Składamy ponownie cały tunel i zabieramy się za przykręcenie podłokietnika. Mocujemy go wykorzystując śruby M8 do wcześniej zamontowanego szkieletu. Zostało nam, tylko założenie plastikowych osłon i wykonanie jazdy próbnej z nowym podłokietnikiem. Od razu poczujemy, że jazda naszym samochodem może być naprawdę wygodna i przyjemna.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Krzyżowska

Adwokat. Członek założyciel Międzynarodowej Kancelarii Aliant® z siedzibą w Zurychu. W strukturach kancelarii odpowiada za koordynację pracy zespołu prawników, obsługujących klientów w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Poznaniu, jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie umów, sporów sądowych oraz due diligence. Ukończyła szkolenia w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych, brała udział w seminariach zagranicznych obejmujących: prawne aspekty transakcji międzynarodowych, tworzenie wewnętrznych procedur bankowych, funkcjonowanie podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem budowania trwałych relacji z kontrahentami, odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, a także szkolenie doskonalące wystąpienia publiczne. Autorka porad eksperckich w dziennikach branżowych. Została doceniona również przez portal SkutecznyAdwokat.pl. W dniu 1 marca 2013 r. otrzymała tytuł Prawnika Roku 2012 Wielkopolski. W roku 2013 została przyjęta do grona prawników prestiżowej organizacji prawnej Union Internationale des Avocats.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK