| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Jak wymienić uszkodzony mechanizm podnoszenia szyby w Oplu Omega C?

Jak wymienić uszkodzony mechanizm podnoszenia szyby w Oplu Omega C?

Jednym z częstszych uszkodzeń układów elektromechanicznych w Oplach jest awaria mechanizmu podnoszącego szyby. Jego naprawa jest możliwa tylko poprzez jego całkowitą wymianę na nowy lub używany.

Zakup nowego wiąże się niestety z wydatkiem rzędu nawet 300 złotych. Zatem polecamy poszukać używanego, który dostaniemy przynajmniej za połowę ceny nowego.

Zobacz też: Jak sprawdzić układ zapłonowy w starszych typach samochodów?

29.90 zł100 pytań o obowiązek podatkowy VAT - PDF

Przed rozpoczęciem zadania należy przygotować sobie kilka narzędzi:

  • śrubokręt plaski i krzyżakowy
  • wiertarka
  • nitownica z nitami nr 4
  • skalpel
  • smar techniczny

Na początku musimy zdemontować plastikową obudowę drzwi, która przykręcona jest na 6 śrubek. Pierwsza wkręcona jest pod zaślepka przy klamce otwierania drzwi, którą zdejmujemy i odkręcamy śrubę znajdująca się pod nią. Na dolnej krawędzi drzwi znajdują się kolejne trzy śruby, oraz z boku drzwi: pod i nad zamkiem. Ostatnia śrubka znajduje się pod plastykiem na rączce podłokietnika. Po jej zdjęciu musimy jeszcze tylko odłączyć wtyczki od sterownika lusterek.

Zobacz również: Jak wymienić poduszki silnika?

Zdjęcie obudowy nie powinno sprawić większego problemu, ponieważ wystarczy wysunąć ją w górę i pociągnąć do siebie. Zresztą prawie w każdym aucie robi się to w bardzo podobny sposób.

Następnie za pomocą skalpela odcinamy i odklejamy folię zabezpieczającą, która zakrywa całe drzwi. Za pomocą wiertarki możemy rozwiercić nity mocujące mechanizm do drzwi i odkręcić śrubki mocowania prowadnicy.

Zobacz również: Jak sprawdzić stan rozrządu?

Teraz pozostaje tylko odpięcie wtyczki zasilania i wyjecie mechanizmu z prowadnicy. Nowy mechanizm wsuwamy w prowadnicę i smarujemy ponownie miejsca które były wcześniej nasmarowane. Pamiętajmy aby tak przykręcić mechanizm, aby można było go następnie bez problemu zanitować i podłączyć wtyczkę.

Po przyklejeniu foli, najlepiej szybko schnącym klejem, możemy złożyć resztę elementów w odwrotnej kolejności.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS26
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem Infor.pl »